Wiadomości

Złodziej sklepowy usłyszał dwa zarzuty.

Data publikacji 23.01.2023

Do policyjnego aresztu trafił 39-latek, podejrzany o kradzież sklepową. Mężczyzna został zatrzymany chwilę po tym, jak ze sklepu chciał ukraść twardy dysk warty prawie 1,1 tys.zł. Jak się okazało, sprawca miał na swoim koncie jeszcze przestępstwo kradzieży. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty usiłowania i kradzieży przedmiotów na łączną kwotę ponad 2,1 tys. zł.

W czwartek popołudniu policjanci z komisariatu na Śródmieściu odebrali zgłoszenie, że w jednej ze sklepów mężczyzna usiłował ukraść twardy dysk. Policjanci z Rewiru Dzielnicowych pojechali na miejsce i ustalili, że ujęty przez ochronę 39-latek zabrał z półki towar warty prawie 1,1 tys.zł. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

W trakcie pracy nad tą sprawą policjanci ze Śródmieścia ustalili, że 39-latek ma na swoim koncie znacznie więcej przestępstw. Funkcjonariusze zebrali materiał dowodowy, pozwalający na przedstawienie mu łącznie dwóch zarzutów za kradzież oraz usiłowania kradzieży. Śledczy ustalili, że mężczyzna 16 stycznia 2023 roku ukradł w tym samym sklepie zegarek o wartości prawie 1 tys. zł. . Mężczyzna usłyszał zarzuty w tej sprawie i odpowiadać będzie za przestępstwa kradzieży, usiłowanie kradzieży .

Za przestępstwo kradzieży, usiłowanie kradzieży grozi do 5 lat pozbawienia wolności.


 

Powrót na górę strony