Wiadomości

Podziękowania dla gdańskiego policjanta, który poza służbą pomógł rodzinie biorącej udział w zdarzeniu drogowym.

Data publikacji 20.01.2023

Do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku wpłynęły podziękowania dla policjanta kryminalnego  z Komisariatu VIII Policji w Gdańsku. Małżeństwo doceniło postawę funkcjonariusza, który będąc poza służba pomógł im, gdy ich samochód wpadł w poślizg i zjechał do rowu.

Policjantem jest się zawsze, nie tylko podczas służby. Udowodnił to funkcjonariusz kryminalny z komisariatu na ul. Kartuskiej w Gdańsku . Małżeństwo  z  Nowego Dworu Gdańskiego, którym pomógł ten policjant, napisało między innymi  te słowa w podziękowaniu, które wpłynęło na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji  w Gdańsku:
"Kierujemy serdeczne podziękowania za to, że w szeregach Pomorskiej Policji mamy tak oddanych ludzi, gotowych nieść pomoc i wsparcie tam, gdzie jest ono wymagane Jego profesjonalizm , spokój i pogoda ducha, niewątpliwie przyczyniły się do tego , że traumatyczne przeżycie związane z dachowaniem, powoli puszczamy w niepamięć …”.  „Postawa policjanta jest godna najwyższego uznania. Zaciągnęliśmy wobec niego dług wdzięczności. Działania jakie podjął wobec nas zupełnie bezinteresownie , w dniu wolnym od pracy, wobec osób szczególnie wymagających w danej chwili pomocy , była i pozostaje dla nas najwyższą wartością…”.


3 grudnia 2022 roku w godzinach porannych na trasie  z Mikołajek Pomorskich do Prabut doszło do zdarzenia drogowego podczas, którego kierująca samochodem osobowym na zaśnieżonym łuku drogi wpadła w poślizg i wjechała do rowu. Autem podróżowała pięcioosobowa rodzina, w tym dwójka małych dzieci. Warunki atmosferyczne były bardzo niesprzyjające, padał śnieg z deszczem. Na tę sytuację zareagował policjant kryminalny jednego z gdańskich komisariatów, który był poza służbą i przejeżdżał obok.  Funkcjonariusz natychmiast pomógł rodzinie. Zabezpieczył miejsce zdarzenia, a następnie zachowując spokój i opanowanie  udzielił wsparcia psychicznego osobom biorącym udział w zdarzeniu. Zabrał też całą rodzinę do swojego auta, aby tam poczekała do momentu zorganizowania bezpiecznego powrotu do domu.

Powrót na górę strony