Wiadomości

Terminy przyjęć do Policji na 2023 rok. Zostań jednym z nas, złóż dokumenty i rozpocznij rekrutację już dziś.

Data publikacji 04.01.2023

Jeśli chcesz w życiu wykonywać ciekawy, wyjątkowy zawód, mieć stabilną i dającą satysfakcję pracę, a przy tym pomagać innym ludziom, dbając o ich bezpieczeństwo i porządek publiczny - to zawód policjanta jest właśnie dla ciebie! Trwa rekrutacja do służby w Policji. Jeśli jesteś zainteresowana/ny - nie czekaj!! Złóż dokumenty jeszcze dziś!! Komendant Główny Policji wyznaczył terminy przyjęć do służby na 2023 rok.

Gdańscy policjanci zachęcają do wstąpienia w swoje szeregi. Zawód policjanta to wyzwanie, a jednocześnie marzenie wielu młodych ludzi. Z pewnością jest to ciekawa praca, w której możesz znaleźć miejsce dla siebie, a Twoje umiejętności i zdobyta wiedza pomogą podnieść poziom bezpieczeństwa obywateli.

Aby rozpocząć swoją karierę w Policji, należy wypełnić wszystkie wymagane dokumenty i dostarczyć je do Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku lub do jednej z komend miejskich/powiatowych z terenu naszego województwa:

http://bip.gdansk.kwp.policja.gov.pl/KPG/sluzba-w-policji/nabor-do-policji/30601,Ogloszenia-o-doborze-do-sluzby-w-Policji.html

Liczba osób planowych do przyjęcia do służby w Policji każdorazowo, odzwierciedlać będzie poziom wakatów w poszczególnych jednostkach garnizony pomorskiego.

Terminy przyjęć do służby w Policji na 2023 rok:

 • 27 lutego

 • 5 maja

 • 3 lipca

 • 23 sierpnia

 • 27 października

 • 28 grudnia.

Służbę w Policji może pełnić:

 • obywatel polski o nieposzlakowanej opinii;

 • który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe;

 • korzystający z pełni praw publicznych;

 • posiadający co najmniej średnie wykształcenie; 

 • posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych;

 • podległy szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować.

 • dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych.

 • ponadto mężczyźni powinni posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej (potwierdzony adnotacją w książeczce wojskowej).

Dokumenty dotyczące naboru do służby, można składać w Komendzie Miejskiej Policji w Gdańsku. Każda osoba zainteresowana pełnieniem służby w Policji może uzyskać szczegółowe informacje na stronie www.gdansk.policja.gov.pl oraz od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30 pod numerami telefonów:
(47) 741 62 44
(47) 741 62 41
(47) 741 63 40
Wymagane dokumenty można przesłać na adres KMP w Gdańsku lub złożyć osobiście w Wydziale Kadr i Doskonalenia Zawodowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku przy ul. Nowe Ogrody 27 od poniedziałku do piątku w godzinach 07:30-15:30 lub w godzinach późniejszych, po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie pod wskazanymi wyżej numerami telefonów.
Ponadto dokumenty można składać w Zespole ds. Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku przy ul. Harfowej 60 w poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godzinach 8:00-15:30, a we wtorki w godz. 8:00-17.45. Jeżeli masz pytania dotyczące doboru do Policji, skontaktuj się z Zespołem do spraw doboru KWP w Gdańsku pod numerami telefonów 723-695-574, 607-235-276, 882-352-993.

Więcej informacji https://dobor.pomorska.policja.gov.pl

Odwiedź nasze profile społecznościowe

Facebook – Zostań pomorskim policjantem

Instagram – Zostań pomorskim policjantem

Twitter -  Pomorska Policja

YouTube – Pomorska Policja

TikTok – Pomorska Policja


 

Powrót na górę strony