Wiadomości

Policjanci zatrzymali włamywacza

Data publikacji 28.11.2022

Policjanci zatrzymali 51-latka, który usiłował włamać się do pawilonu handlowego. Sprawca był poszukiwany kilkoma listami gończymi za wcześniejsze kradzieże, a w kieszeni miał ukradziony telefon. Mężczyzna trafi na 3,5 roku do więzienia za popełnione wcześniej przestępstwa, za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi mu kolejna odsiadka.

W miniony piątek policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku tuż przed godz. 9.00 zauważyli mężczyznę, który manipuluje przy kłódce na drzwiach jednego z pawilonów. Mężczyzna został zatrzymany w chwili, gdy próbował dokonać kradzieży z włamaniem. Policjanci sprawdzili jego dane w policyjnych systemach i okazało się, że ma już na sumieniu inne przestępstwa, za które jest poszukiwany. Wobec 51-latka z Gdańska zostały wydane postanowienia o doprowadzeniu do zakładu karnego w celu odbycia kary 2 oraz 1,5 roku więzienia za kradzieże z włamaniem. Dodatkowo podczas kontroli policjanci ujawnili przy nim ukradziony telefon oraz m.in. łom, śrubokręty, rękawice i klucz nastawny. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do aresztu. Policjanci dalej pracują nad tą sprawą i niewykluczone, że 51-latek wkrótce usłyszy kolejne zarzuty.

Za kradzież z włamaniem grozi 10 lat więzienia. Jeżeli sprawca działa w warunkach powrotu do przestępstwa, czyli tzw. recydywy, sąd może dodatkowo zwiększyć karę o połowę.


 

  • Logo komenda miejska
Powrót na górę strony