Wiadomości

Ukradł tablicę rejestracyjną, został zatrzymany i usłyszał cztery zarzuty

Data publikacji 22.09.2022

Policjanci z komisariatu na Przymorzu zatrzymali 18-latka, który ukradł tablicę rejestracyjną ze skutera, a następnie zamontował ją na kradzionym motocyklu. Podczas przeszukania gdańszczanina funkcjonariusze znaleźli przy nim woreczek strunowy z mefedronem, a praca mundurowych wykazała, że podejrzany ma na swoim koncie jeszcze kradzież audi i włamanie do tego pojazdu Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie czterech zarzutów. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

We wtorek w nocy, policjanci z komisariatu na Przymorzu odebrali zgłoszenie, z którego wynikało, że przy ul. Dworskiej mężczyzna podchodzi do skuterów i coś przy nich robi oraz łapie za klamki samochodów. Zgłaszający podał rysopis tej osoby, a następnie opisał motocykl, którym mężczyzna odjechał w kierunku al. Hallera.
Funkcjonariusze pojechali przeszukać teren i na al. Rzeczypospolitej zauważyli opisywany przez zgłaszającego motocykl marki Honda, który stał zaparkowany przy jednym ze sklepów monopolowych. Funkcjonariusze weszli do środka tego sklepu, gdzie wylegitymowali 18-latka z Gdańska. Podczas interwencji policjanci ustalili, że gdańszczanin chwilę wcześniej na ul. Dworskiej ukradł ze skutera tablicę rejestracyjną, a następnie zamontował ją na motocyklu, który także ukradł. Podczas przeszukania mężczyzny funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli woreczek strunowy z białym proszkiem, który został przekazany biegłemu do dalszych badań. Od 18 -latka pobrano krew do badań na obecność środków odurzających w organizmie, z uwagi na podejrzenie, że kierował motocyklem i był pod wpływem narkotyków.
Policjanci ustalili, że zabezpieczony do sprawy motocykl warty 2,5 tys. zł., 18-latek ukradł w lipcu 2022 roku mieszkańcowi Gdańska. Ponadto praca śledczych wykazała, że podejrzany w lipcu 2021 roku przy ul. Tysiąclecia wybił szybę w audi A3 i ze środka pojazdu ukradł torbę, w której była odzież, piłka do rugby, portfel z dokumentami, kula ortopedyczna oraz zapasowy kluczyk do samochodu. Pokrzywdzony wycenił straty na ponad 500 zł. Ponad rok później podejrzany z ul. Pomorskiej ukradł to audi warte 2 tys. zł.
W trakcie pracy nad tą sprawą funkcjonariusze z komisariatu na Przymorzu zebrali materiał dowodowy, pozwalający na przedstawienie 18-latkowi czterech zarzutów za kradzież motocykla, posiadania mefedronu oraz włamania do audi i kradzieży tego pojazdu. Mężczyzna odpowie także przed sądem za kradzież tablicy rejestracyjnej.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony