Wiadomości

Roadpol Safety Days - Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych.

Data publikacji 21.09.2022

21 września 2022 roku we wszystkich europejskich krajach prowadzona jest akcja pod nazwą Roadpol Safety Day- Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych. Celem tej akcji jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo na drogach. Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego oraz wspierane przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Dzisiaj policjanci gdańskiej drogówki biorą udział w przedsięwzięciu Roadpol Safety Days. Działania te prowadzone są przez funkcjonariuszy ruchu drogowego państw członkowskich ROADPOL oraz przez podmioty działające w obszarze poprawy bezpieczeństwa na drogach

Głównym celem akcji jest realizacja wizji zero, czyli zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Policjanci w tym czasie będą podejmować działania podnoszące świadomość uczestników ruchu, ponadto zajmą się profilaktyką, promując bezpieczne zachowania na drogach.

Pamiętajmy, że wpływ na poprawę bezpieczeństwa ma każdy uczestnik ruchu drogowego. Zmniejszenie prędkości, nawet o kilka kilometrów na godzinę, czy upewnienie się o możliwości bezpiecznego przejścia przez jezdnię ma realny wpływ na poziom bezpieczeństwa na drogach. Przestrzegajmy przepisów- w ten sposób zadbamy o zdrowie i życie swoje oraz innych użytkowników dróg.

Powrót na górę strony