Policjanci rozmawiali ze studentami o prawach człowieka i o doborze do Policji.
Na zaproszenie władz Uniwersytetu Gdańskiego policjanci spotkali się ze studentami tej uczelni na terenie Ośrodka Jeziornik. W rozmowie z młodymi ludźmi gdańscy funkcjonariusze przedstawili zagadnienia dotyczące praw człowieka i opowiedzieli, na czym polega i jak wygląda praca w poszczególnych pionach Policji. Mundurowi zaprezentowali sprzęt wykorzystywany w służbie i zachęcali do wstąpienia w szeregi naszej formacji, prezentowali specyfikę swojej pracy oraz omówili proces rekrutacji, jaki obowiązuje kandydatów do policyjnej służby.
Na zaproszenie władz Uniwersytetu Gdańskiego policjanci spotkali się ze studentami tej uczelni. Spotkanie to zostało zorganizowane na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Jeziornik, a podczas pierwszej jego części policjant mówił o prawach człowieka oraz o zagrożeniach wynikających z ich nieprzestrzegania.
Funkcjonariusze rozmawiali ze studentami również o strukturze organizacyjnej Policji, zapoznawali słuchaczy ze specyfiką zawodu policjanta, omawiali zakres działania poszczególnych wydziałów z jednoczesnym zachęceniem studentów do wstępowania w szeregi Policji. Studenci mieli możliwość dowiedzenia się, jak wygląda służba w poszczególnych pionach Policji, podczas rozmowy z gdańskimi policjantami z różnych wydziałów.
W ostatniej części spotkania słuchacze mieli okazję porozmawiać z funkcjonariuszem zespołu ds. doboru komendy wojewódzkiej. Policjant przekazał młodym ludziom informacje na temat procesu postępowania kwalifikacyjnego, jego poszczególnych etapów, wymaganiach oraz miejscu składania dokumentów i terminach przyjęć. Funkcjonariusz przekonywał o tym, że praca w Policji jest ciekawa, umożliwiająca kontakt z innymi ludźmi oraz że zawód policjanta przeznaczony jest dla tych, którzy chcą robić w życiu coś pożytecznego oraz czuć wyjątkowość swojej profesji. Funkcjonariusz wyjaśnił słuchaczom, że od policjantów wymaga się odpowiednich predyspozycji, rzetelności, sumienności oraz odporności na wiele trudnych sytuacji występujących w codziennej służbie. Podkreślał, że to służba, która wymaga poświęceń, ale daje również ogromną satysfakcję, niosąc pomoc potrzebującym.