Wiadomości

Pijani kierowcy wyeliminowani z dróg

Data publikacji 04.08.2022

Tylko jednego dnia policjanci ruchu drogowego z Gdańska zatrzymali 5 osób, które swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stworzyły zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego, ponieważ prowadziły po alkoholu. Wśród tych osób był kierujący citroenem, który był pod wpływem prawie 2,5 promila.

Wczorajsze interwencje podejmowane przez gdańskich policjantów ruchu drogowego w pięciu przypadkach zakończyły się zatrzymaniem kierujących, którzy prowadzili po alkoholu.
Około godziny 7:35 na ul. Marynarki Polskiej funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 52-letniego mieszkaniec Gdańska, który kierował samochodem osobowym marki Citroen. Okazało się, że mężczyzna był po użyciu alkoholu i miał w organizmie ponad 0,3 promila. Niecałą godzinę później w tym samym miejscu badanie alkomatem 59-latka kierującego ciężarową scanią wykazało, że mężczyzna był pod wpływem 0,5 promila alkoholu. Mieszkaniec powiatu łosickiego tłumaczył funkcjonariuszom, że dzień wcześniej dostał od szefa nową ciężarówkę, a fakt ten wieczorem świętował przy alkoholu z kolegami.
O godzinie 16:10 na ul. Kołobrzeskiej funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości 35-letniego mieszkańca powiatu mińskiego. Alkomat wykazał, że kierujący citroenem był pod wpływem prawie 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na pobliski komisariat.
Kolejna interwencja wobec kierowcy, który był pod wpływem alkoholu, miała miejsce o godzinie 17:50 na ul. Trakt św. Wojciecha. Podczas kontroli okazało się, że siedzący za kierownicą volkswagena mężczyzna był pod wpływem ponad 0,4 promila alkoholu. Mieszkańcowi Gdańska zatrzymano prawo jazdy, a za jazdę po alkoholu odpowie przed sądem.
Także podczas wczorajszej służby mundurowi ukarali mandatem w wysokości 1000 zł 45- letniego mieszkańca Gdańska, który po godzinie 17:00 na ul. Meteorytowej jechał rowerem i był pod wpływem pół promila alkoholu.
Konsekwencje jazdy po alkoholu są dotkliwe. Kierujący będący w stanie nietrzeźwości otrzymuje zakaz prowadzeni pojazdów. Grozi mu również wysoka grzywna i do 2 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony