Wiadomości

Podsumowanie działań „Bezpieczny pieszy”

Data publikacji 03.08.2022

Gdańscy policjanci ruchu drogowego wczoraj po raz kolejny przeprowadzili działania pod nazwą „Bezpieczny pieszy”. Akcja ta ukierunkowana była na zapewnieniu bezpieczeństwa pieszym i podczas niej funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia, które wpływają na bezpieczeństwo tych niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Wczoraj policjanci gdańskiej drogówki przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Bezpieczny pieszy”. Ich głównym celem było zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Większą liczbę patroli podczas akcji można było zauważyć w obrębie przejść dla pieszych, ponieważ w tych miejscach najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych.


W czasie działań policjanci ujawnili 36 wykroczeń polegających na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Funkcjonariusze sprawdzali także stan techniczny pojazdów. Za to wykroczenie nałożyli na kierujących 7 mandatów.
Uwadze policjantów nie umknęły wykroczenia popełniane przez pieszych. 7 osób zostało ukaranych mandatami w związku z przechodzeniem przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, natomiast 2 osoby nie zastosowały się do sygnalizacji świetlnej.
Policyjne działania wspierał wczoraj bezzałogowy statek powietrzny, który monitorował ruch na skrzyżowaniu ul. Łostowickiej z al. Armii Krajowej. Wykorzystanie drona pozwoliło na zarejestrowanie 17 wykroczeń polegających na niestosowaniu się do sygnalizacji świetlnej przez kierujących samochodami. Dwie z tych interwencji zakończyły się sporządzeniem wniosku o ukaranie do sądu z powodu jazdy bez wymaganych uprawnień, a pozostałe interwencje w większości zakończyły się nałożeniem mandatów za jazdę na czerwonym świetle.
Działania „Bezpieczny pieszy” to akcja, która prowadzona jest cyklicznie, po to, aby przypomnieć kierującym, że piesi także są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Pieszych natomiast uświadamiamy, że bez względu na pierwszeństwo, podczas przechodzenia przez jezdnię powinni zachować szczególną ostrożność i obserwować sytuację na drodze.

Powrót na górę strony