Wiadomości

Działania „Bezpieczny pieszy” na drogach Gdańska

Data publikacji 02.08.2022

Dzisiaj od rana policjanci ruchu drogowego z Gdańska prowadzą wzmożone działania kontrolno-prewencyjne „Bezpieczny pieszy”. Podczas tej akcji mundurowi zwracają szczególną uwagę na wykroczenia pieszych, rowerzystów, kierujących hulajnogami elektrycznymi, a także kierujących samochodami wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego. Takie działania mają na celu zmniejszenie liczby zdarzeń z udziałem tej grupy użytkowników dróg.

Policjanci gdańskiej drogówki od rana prowadzą działania pn. „Bezpieczny pieszy”. Celem tej akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa pieszym oraz innym niechronionym uczestnikom ruchu drogowego. W związku z tym policjanci podczas kontroli drogowych zwrócą szczególną uwagę na wykroczenia popełniane nie tylko wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego, ale także przez nich. Większą ilość patroli zaobserwować możemy w obrębie przejść dla pieszych, ponieważ to właśnie w tych miejscach dochodzi do największej ilości zdarzeń.

Warto przypomnieć, że bezpieczeństwo na drogach to nasza wspólna sprawa, dlatego apelujemy do kierujących o ostrożność podczas zbliżania się do przejść dla pieszych. Przypominamy, że pod żadnym pozorem nie można omijać pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu. Natomiast pieszym i innym niechronionym uczestnikom ruchu drogowego przypominamy o obserwacji pojazdów podczas przekraczania jezdni, bez względu na pierwszeństwo.

Powrót na górę strony