Wiadomości

Kolejni dwaj pseudokibice zatrzymani.

Data publikacji 20.07.2022

Gdańscy policjanci we współpracy z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku i policjantami z Olsztyna zatrzymali kolejnych dwóch mężczyzn podejrzanych o uszkodzenie mienia, pobicie przy użyciu niebezpiecznego narzędzia oraz złamanie przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych podczas meczu Lechii Gdańsk z Akademija Pandev. Podejrzani wczoraj usłyszeli zarzuty w tej sprawie, a policjanci wystąpili z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie wobec nich środków zapobiegawczych. Dziś zapadną dalsze decyzje w tej sprawie.

Gdańscy policjanci we współpracy z funkcjonariuszami z Wydziału do Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KWP w Gdańsku konsekwentnie realizują działania wobec pseudokibiców podejrzewanych o uszkodzenie mienia, pobicie przy użyciu niebezpiecznego narzędzia oraz złamanie przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych podczas meczu Lechii Gdańsk z Akademija Pandev. Wczoraj nad ranem do tej sprawy zatrzymano kolejne dwie osoby.

Przed godziną 07:00 policjanci z Olsztyna zatrzymali 25-latka z powiatu olsztyńskiego, natomiast po godzinie 08:00 kryminalni z komendy miejskiej zatrzymali 39-latka z Gdańska. Podejrzani jeszcze wczoraj usłyszeli zarzuty karne. Popełnione przez mężczyzn przestępstwa miały charakter chuligański, co będzie miało wpływ na możliwość podwyższenia kary. Dziś podejrzani zostaną doprowadzeni do prokuratury. W najbliższym czasie zapadną decyzje w sprawie zastosowania wobec nich środków zapobiegawczych.

Za udział w pobiciu przy użyciu niebezpiecznego narzędzia grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Za przestępstwo uszkodzenia mienia grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Za przestępstwo zakłócenia imprezy masowej grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony