Wiadomości

Dzieci z wizytą u policjantów.

Data publikacji 22.06.2022

Wczoraj budynek komisariatu na Śródmieściu oraz komisariat wodny odwiedzili uczniowie z klasy IV Szkoły Podstawowej Nr 7 w Gdańsku wraz z opiekunami. Dzieci miały okazję poznać tajniki pracy policjantów oraz obejrzeć elementy wyposażenia mundurowych i wnętrza radiowozu. Podczas spotkania w związku ze zbliżającymi się wakacjami nie zabrakło pogadanki na temat bezpiecznego wypoczynku.

Wczoraj rano gdańskich policjantów odwiedzili uczniowie z klasy IV Szkoły Podstawowej Nr 7 w Gdańsku. Podczas wizyty dzieci miały okazję przyjrzeć się codziennej pracy policjantów.

W trakcie spotkania uczniowie zadawali wiele pytań, na które funkcjonariusze udzielali wyczerpujących odpowiedzi. Dzieci wraz z opiekunami poznały charakter pracy policjantów. Mundurowi podczas spotkania zaprezentowali elementy wyposażenia policjantów, których używają podczas zabezpieczania imprez masowych. Dzieci miały okazję również poznać czworonożnego funkcjonariusza Maxa, a od jego przewodnika usłyszeć czym na co dzień zajmuje się policyjny pies służbowy oraz jego opiekun. Niezwykłą radość sprawiło dzieciom oglądanie radiowozów, do których mogły wejść i usiąść na miejscu kierowcy. Dzieci miały również okazję na terenie komisariatu wodnego, obejrzeć policyjne łodzie policyjne i usłyszeć o pracy funkcjonariuszy, którzy na nich pływają.
Wczorajsze spotkanie było też okazją do przypomnienia o zasadach bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji i pobytu nad wodą. Na koniec spotkania wszyscy uczniowie otrzymali upominki.


 

Powrót na górę strony