Wiadomości

43-latek zatrzymany za rozbój

Data publikacji 17.06.2022

Gdańscy policjanci zatrzymali 43-latka podejrzanego o dokonanie rozboju. Sprawca pobił i okradł 39-latka z Gdańska. Mężczyzna usłyszał zarzuty rozboju oraz uszkodzenia ciała. Dzisiaj sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Sprawcy grozi kara 12 lat więzienia.

Na początku tygodnia o godz. 20.30 policjanci z komisariatu przy ul. Kartuskiej odebrali zgłoszenie o rozboju. Do zdarzenia doszło na Morenie, wtedy to 39-letni mieszkaniec Gdańska został pobity i okradziony. Łupem sprawcy padły telefon komórkowy oraz kilkaset złotych.

Sprawa od razu zajęli się kryminalni z komisariatu VIII. Funkcjonariusze dokładnie sprawdzili miejsce, w którym doszło do przestępstwa. Podczas pracy nad tą sprawą policjanci m.in. sprawdzili monitoringi oraz rozmawiali z osobami mogącymi mieć informacje na temat zdarzenia. Dzięki bardzo dobremu rozpoznaniu szybko ustalili tożsamość sprawcy oraz jego adres. Następnego dnia tuż przed godz. 20.00 kryminalni weszli do jednego z mieszkań w dzielnicy Brętowo i zatrzymali w nim 43-letniego mieszkańca Gdańska. Podczas sprawdzenia danych mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że jest poszukiwany w celu odbycia kary zastępczej pozbawienia wolności. Sprawca trafił do policyjnego aresztu.

Podczas pracy nad tą sprawą kryminalni oraz policjanci dochodzeniowo-śledczy zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił prokuratorowi przedstawić sprawcy zarzuty rozboju oraz uszkodzenia ciała. Dzisiaj sąd przychylił się do prokuratorskiego wniosku i zastosował wobec 43-latka tymczasowy areszt. Mężczyźnie grozi kara 12 lat więzienia.

Za rozbój grozi kara 12 lat pozbawienia wolności. Za naruszenie czynności narządów ciała grozi kara 5 lat więzienia.

Powrót na górę strony