Wiadomości

Chcieli ukraść katalizatory, zostali zatrzymani.

Data publikacji 25.05.2022

Dzięki skutecznej interwencji policjantów z Wrzeszcza, odpowiedzialności karnej nie uniknie 27-latek z Gdańska, który chciał wyciąć katalizator z zaparkowanego samochodu. Kolejna próba dokonania takiego przestępstwa dzień później została udaremniona przez policjantów z Przymorza, którzy zatrzymali kolejnych dwóch złodziei katalizatorów.

 

W przeciągu dwóch dni na terenie Zaspy i Wrzeszcza policjanci zatrzymali trzech sprawców, którzy z zaparkowanych samochodów chcieli ukraść katalizatory.

Do pierwszej z tych interwencji doszło w poniedziałek w nocy na ul. Partyzantów. Policjanci z komisariatu we Wrzeszczu odebrali zgłoszenie, z którego wynikało, że ktoś chce ukraść samochód. Kiedy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, zauważyli leżącego pod autem mężczyznę w kominiarce, który próbował zdemontować katalizator. Obok niego funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli przyrząd do cięcia metalu oraz lewarek. 27-latek z Gdańska został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj podejrzany usłyszał zarzuty za usiłowanie kradzieży katalizatora o wartości 1 tys. złotych z pojazdu marki chevrolet.
Odpowiedzialności karnej nie unikną także dwaj obywatele Rumunii, którzy we wtorek w nocy chcieli ukraść katalizator z samochodu marki audi. Po godzinie 02:00 w nocy policjanci z komisariatu na Przymorzu pojechali na al. Jana Pawła II w związku ze zgłoszeniem o próbie kradzieży katalizatora. Kiedy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, zauważyli leżącego pod samochodem mężczyznę oraz drugiego, który siedział w oplu zaparkowanym obok. Policjanci wylegitymowali dwóch obywateli Rumunii w wieku 19 i 15 lat. Mężczyźni w rozmowie z funkcjonariuszami przyznali się, że chcieli ukraść katalizator, a następnie sprzedać łup. Obaj sprawcy zostali zatrzymani. Do tej sprawy funkcjonariusze zabezpieczyli lewarek oraz szlifierkę kątową, które mężczyźni mieli ze sobą. Nieletni trafił do policyjnej izby dziecka, natomiast 19-latek spędził noc w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Wczoraj 19-latek usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży katalizatora wartości 1,3 tys. zł. Policjanci przesłuchali także 15-latka, który za swoje zachowanie odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich.
Policjanci cały czas pracują nad tymi sprawami i ustalają czy zatrzymani mają na swoim koncie znacznie więcej tego typu przestępstw.
Przestępstwo usiłowania kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.

Powrót na górę strony