Wiadomości

Zatrzymany pijany kierujący z cofniętymi uprawnieniami.

Data publikacji 25.05.2022

Wczoraj policjanci z gdańskiej grupy Speed zatrzymali 64-latka, który był pijany i kierował samochodem mimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień. Teraz grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

Wczoraj patrol gdańskiej grupy Speed po godzinie 15:00 na ul. Meteorytowej zatrzymał do kontroli drogowej kierującego fordem focusem. Funkcjonariusze wyczuli od 64-latka zapach alkoholu, w związku z czym zbadali jego stan trzeźwości alkomatem. Urządzenie wykazało, że mieszkaniec Gdyni był pod wpływem ponad 0,5 promila alkoholu. Ponadto mundurowi sprawdzili dane mężczyzny w policyjnych systemach i okazało się, że ma on cofnięte uprawnienia do kierowania. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na pobliski komisariat, a samochód, którym kierował odholowano na parking strzeżony.

Za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, wysoka grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Do dwóch lat więzienia grozi za kierowanie samochodem mimo cofniętych uprawnień.

 

Powrót na górę strony