Wiadomości

Nie zastosował się do oznakowania, był pijany i miał cofnięte uprawnienia.

Data publikacji 24.05.2022

Dziś rano funkcjonariusz drogówki zatrzymał kierującego fordem, który nie zastosował się do oznakowania i z pasa do skrętu w lewo pojechał prosto. Szczegółowa kontrola wykazała, że mężczyzna jest pijany i ma cofnięte uprawnienia do kierowania. Teraz 39-latek z Gdańska stanie przed sądem, grozi mu do dwóch lat więzienia.

Dziś rano funkcjonariusz ruchu drogowego na ul. Podwale Przedmiejskie zauważył kierującego fordem, który nie zastosował się do oznakowania i z pasa do skrętu w lewo poje-chał prosto. Policjant podjął interwencję wobec sprawcy wykroczenia i zatrzymał kierującego do kontroli. Okazało się, że za kierownicą samochodu siedział 39-latek z Gdańska. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Dodatkowo podczas sprawdzenia danych gdańszczanina funkcjonariusz ustalił, że wsiadł on za kierownicę auta pomimo braku uprawnień do kierowania.  Mężczyzna za niezastosowanie się do obowiązującego oznakowania został ukarany mandatem karnym. Za kierowanie samochodem pomimo cofniętych uprawnień i w stanie nietrzeźwości 39-latek odpowie teraz przed sądem.
Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także sądowy zakaz kierowania pojazdem. Do dwóch lat więzienia grozi za kierowanie samochodem pomimo cofniętych uprawnień.

Powrót na górę strony