Wiadomości

Dwie osoby zatrzymane za kradzieże katalizatorów

Data publikacji 23.05.2022

Gdańscy policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy są podejrzani o kradzieże katalizatorów. 23-latka oraz jej 44-letni partner usłyszeli po zarzuty, teraz grozi im nawet 5 lat więzienia. Policjanci cały czas pracują nad tą sprawą i niewykluczone, że lista zarzutów sprawców się wydłuży.

W minionym tygodniu kryminalni z gdańskiej komendy miejskiej podczas swojej pracy zdobyli informację, że w rejonie dzielnicy Ujeścisko-Łostowice ma być kobieta z mężczyzną, którzy na początku maja ukradli katalizator. Policjanci pojechali na miejsce i w zaparkowanym bmw zauważyli kobietę oraz mężczyznę. Osoby zostały wylegitymowane, a podczas kontroli kryminalni ujawnili i zabezpieczyli w samochodzie akumulatorową piłę szablastą oraz bluzę. Szybko się okazało, że jeden ze sprawców, którego zarejestrowały w maju kamery monitoringu, miał na sobie taką samą. 22-latka oraz jej 44-letni partner zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Kryminalni z gdańskiej komendy oraz policjanci z komisariatu w Oliwie podczas pracy nad tą sprawą szybko powiązali dwoje zatrzymanym z trzema innymi kradzieżami katalizatorów, do których doszło w rejonie dzielnic Przymorze, Morena oraz Wrzeszcz. Policjanci ustalili, że sprawcy sprzedali katalizatory nie tylko w trójmieście, ale także w sąsiednich miastach. Funkcjonariusze cały czas pracują nad tą sprawą i docierają do kolejnych informacji, dzięki którym lista zarzutów zatrzymanych może się wydłużyć.

W miniony piątek każdy ze sprawców usłyszał cztery zarzuty kradzieży. Łączna wartość ukradzionego mienia to kilka tys. zł. Teraz zatrzymanym grozi kara nawet 5 lat więzienia. Policjanci nadal pracują nad tą sprawą, analizują zabezpieczone monitoringi, sprawdzają zdobyte informacje oraz koordynują i wymieniają się informacjami z innymi jednostkami Policji na terenie województwa.

Za kradzież grozi kara 5 lat więzienia.

  • Logo Policja Gdańsk
Powrót na górę strony