Wiadomości

Policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania „Motocykle”

Data publikacji 20.05.2022

W najbliższą sobotę i niedzielę policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania pod nazwą „MOTOCYKLE”. Ich celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach związanego m.in. z nieprawidłowymi zachowaniami motocyklistów. Policjanci będą sprawdzać także stan techniczny pojazdów.

W najbliższy weekend na drogach Gdańska mundurowi zwrócą szczególną uwagę na motocyklistów. Działania „Motocykle” mają na celu zmniejszenie zagrożenia na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości oraz uświadomienie zagrożenia, jakie niesie za sobą jazda z nadmierną prędkością. Funkcjonariusze podczas działań będą eliminować z ruchu kierujących, którzy nie posiadają uprawnień oraz pojazdy, które nie spełniają wymagań technicznych.

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego powinien pamiętać, że jego zachowanie wpływa na bezpieczeństwo nie tylko jego, ale także innych użytkowników dróg. Pamiętajmy, że w przypadku zdarzenia drogowego z udziałem samochodu i motocykla, to motocyklista jest znacznie bardziej narażony na utratę zdrowia, a nawet życia. Do kierujących samochodami natomiast apelujemy o częstsze patrzenie w lusterka, szczególnie podczas wykonywania manewrów.

  • Policjant ruchu drogowego stoi przy policyjnym motocyklu.
Powrót na górę strony