Wiadomości

Spotkania funkcjonariuszy z uczniami klas policyjnych

Data publikacji 13.05.2022

Gdańscy policjanci spotkali się z uczniami klas policyjnych z IV Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku. W rozmowie z młodzieżą policjanci opowiedzieli, na czym polega i jak wygląda praca w poszczególnych pionach Policji. Mundurowi zaprezentowali sprzęt wykorzystywany w służbie i zachęcali młodzież do wstąpienia w szeregi naszej formacji, prezentowali specyfikę swojej pracy oraz omówili proces rekrutacji, jaki obowiązuje kandydatów do policyjnej służby.

Wczoraj gdańscy policjanci spotkali się z uczniami klas policyjnych IV Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku. Pierwsze z takich spotkań zostało zorganizowane na terenie komisariatu na Śródmieściu. Uczniowie klas I i II mieli możliwość dowiedzenia się, jak wygląda służba w poszczególnych pionach Policji, podczas rozmowy z Zastępcą Komendanta Komisariatu II Policji w Gdańsku oraz policjantem zajmującym się profilaktyką i problematyką nieletnich. O swojej pracy opowiedział również policjant z wydziału prewencji, przewodnik psa służbowego, policjant z komisariatu wodnego oraz oficerowi prasowi. W trakcie zajęć dwójka uczniów miała możliwość wcielenia się rolę rzecznika prasowego, sprawdzając swoje umiejętności przed kamerą. Podczas spotkania policjanci rozmawiali na temat struktury organizacyjnej Policji, omawiali zakres działania poszczególnych wydziałów i zachęcali młodzieży do wstępowania w przyszłości w szeregi Policji. Wielkim zainteresowaniem cieszył się pokaz sprzętu policyjnego, w tym radiowozu i łódki policyjnej.

Także wczoraj w budynku IV LO w Gdańsku z uczniami klas III policyjnych spotkała się policjantka z wydziału prewencji gdańskiej komendy i funkcjonariusz referatu wywiadowczego. Oprócz podstawowych informacji na temat służby policyjny wywiadowca opowiedział, na czym polega jego praca w tej instytucji.

Podczas spotkań mundurowi przekazali młodym ludziom informacje na temat procesu postępowania kwalifikacyjnego, wymaganiach oraz miejscu składania dokumentów i terminach przyjęć. Policjanci przekonywali o tym, że praca w Policji jest ciekawa, umożliwiająca kontakt z innymi ludźmi oraz że zawód policjanta przeznaczony jest dla tych, którzy chcą robić w życiu coś pożytecznego oraz czuć wyjątkowość swojej profesji. Funkcjonariusze wyjaśnili słuchaczom, że od policjantów wymaga się odpowiednich predyspozycji, rzetelności, sumienności oraz odporności na wiele trudnych sytuacji występujących w codziennej służbie. Podkreślono, że to służba, która wymaga poświęceń, ale daje również ogromną satysfakcję, niosąc pomoc potrzebującym.

  • Spotkania funkcjonariuszy z uczniami klas policyjnych
  • Spotkanie funkcjonariuszy z uczniami klas policyjnych
  • Spotkania funkcjonariuszy z uczniami klas policyjnych
  • Spotkania funkcjonariuszy z uczniami klas policyjnych
  • Uczniowie na tle Komisariatu Policji.
Powrót na górę strony