Wiadomości

16 maja rusza punkt kontroli autokarów

Data publikacji 13.05.2022

Wraz z końcem roku szkolnego wzrasta zainteresowanie kontrolami autokarów przewożących dzieci i młodzież na różnego rodzaju wycieczki. Biorąc pod uwagę doświadczenia lat poprzednich oraz chcąc usprawnić organizację wyjazdów, już po raz kolejny gdańscy policjanci organizują stały punkt kontroli autokarów na parkingu P-5 przy Polsat Plus Arena Gdańsk (wjazd od ul. Marynarki Polskiej).

Gdańscy policjanci ruchu drogowego od 16 maja do 23 czerwca będą prowadzić kontrole autokarów, które zawiozą dzieci oraz młodzież na wycieczki szkolne. W tym celu został wyznaczony punkt, w którym można sprawdzić autokar. Zainteresowanych zapraszamy w dni powszednie, w godz. 6.30 do godz. 10.00 na parking P-5 przy Polsat Plus Arena Gdańsk (wjazd od ul. Marynarki Polskiej) Kontrole będą prowadzone bez konieczności wcześniejszego zgłaszania o planowanym wyjeździe. W trakcie kontroli będzie sprawdzany stan techniczny pojazdów, czas pracy kierowców oraz trzeźwość osób prowadzących pojazdy. Po sprawdzeniu pojazdu wydawane będzie stosowne zaświadczenie o przeprowadzonej kontroli, które kierujący okaże organizatorowi wycieczki.

W pozostałych dniach oraz godzinach prosimy o wcześniejsze umówienie się z policjantami, w celu ustalenia dogodnego miejsca i czasu kontroli.

W sprawie indywidualnej kontroli prosimy o kontakt pod nr. tel. 47 74 16 947.

Powrót na górę strony