Wiadomości

Chciał ukraść katalizator, został zatrzymany

Data publikacji 06.05.2022

Dzięki skutecznej interwencji policjantów z komisariatu w Nowym Porcie, odpowiedzialności karnej nie uniknie 38-latek z Gdańska, który chciał wyciąć katalizator z zaparkowanego samochodu. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty w tej sprawie. Grozi mu do 5 lat więzienia

W środę w nocy policjanci z komisariatu w Nowym Porcie odebrali zgłoszenie, że przy ul .Emilii Plater ktoś próbuje ukraść katalizator z samochodu marki Volvo. Kiedy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, zauważyli mężczyznę, który na widok policjantów zaczął zachowywać się nerwowo, a jego wygląd odpowiadał wizerunkowi sprawcy, który przekazali świadkowie zdarzenia. Mundurowi podjęli interwencję wobec 38-latka z Gdańska. Na miejscu funkcjonariusze stwierdzili, że w volvo został przecięty element układu wydechowego, a przy samochodzie znaleźli i zabezpieczyli torbę z narzędziami do wycinania katalizatora.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj podejrzany usłyszał zarzuty za usiłowanie kradzieży katalizatora wartego 5 tys. zł. z pojazdu marki volvo. Policjanci cały czas pracują nad tą sprawą i ustalają czy zatrzymany mężczyzna ma na swoim koncie znacznie więcej tego typu przestępstw.

Przestępstwo usiłowania kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.

Powrót na górę strony