Policjanci odnaleźli zaginionego 29-latka
Akcja poszukiwawcza zaginionego 29-latka zakończyła się sukcesem. Policjanci odebrali wcześniej niepokojące zgłoszenie, że 29-latek z Gdańska chce odebrać sobie życie. Mężczyzna podczas rozmowy telefonicznej pożegnał się z bliskimi i nie odbierał kolejnych połączeń. Kryminalni, działając pod presją czasu, odnaleźli mężczyznę na terenie jednej z pętli tramwajowych. Dzięki skutecznej pracy policjantów 29-latek trafił pod opiekę specjalistów.
Szybka reakcja na zgłoszenie jest ważna za każdym razem, gdy człowiek potrzebuje pomocy. Jednak bywają takie interwencje, gdy na szali w walce z czasem staje ludzkie życie. W minioną środę
oficer dyżurny odebrał zgłoszenie o tym, że 29-letni mieszkaniec Gdańska chce odebrać sobie życie. Mężczyzna pożegnał się z bliskimi i wyszedł z mieszkania. Później zadzwonił do rodziny, powiedział, co zamierza zrobić i przestał odbierać telefon.
Dyżurny po otrzymaniu tych informacji natychmiast przekazał dane oraz rysopis mężczyzny policjantom. Kilkunastu funkcjonariuszy od razu zaczęło sprawdzać miejsca, w których mógł przebywać. Komendant komisariatu ogłosił alarm dla jednostki i policjanci zaczęli intensywne poszukiwania. Funkcjonariusze sprawdzili m.in. szpitale, dworce kolejowe, a także przystanki komunikacji miejskiej. Informacja o zaginięciu oraz rysopis mężczyzny szybko zostały przekazane do przewoźników osób, oraz korporacji taxi. W poszukiwaniach wzięli też udział policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, którzy przy użyciu specjalistycznego sprzętu zlokalizowali miejsce, w którym przebywał zaginiony. Tuż po godz. 22.00 mężczyzna został odnaleziony przez policjantów na terenie pętli tramwajowej w Jelitkowie. Kryminalni wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe i 29-latek został objęty fachową opieką medyczną.
Pamiętaj, kryzysom samobójczym można zapobiec, np. wzywając pomoc, tak jak to było w tym przypadku.
Jeśli widzisz, że twoja znajoma, znajomy jest smutny, przygnębiony to zapytaj, jak możesz im pomóc, udziel jej praktycznej pomocy, uczul jej bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie.
Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie tej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.
Szukaj pomocy w instytucjach pomocowych takich jak np. Ośrodek Interwencji Kryzysowej, telefon: 58 511 01 21, który jest czynny całą dobę i mieści się przy Placu Księdza Prałata Jana Gustkowicza 13 w Gdańsku.
Korzystaj też z bezpłatnych telefonów pomocowych takich jak m.in. 116 123- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00
116 111- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.