Wiadomości

Naszym priorytetem jest to, żeby każdy czuł się bezpiecznie.

Data publikacji 18.03.2022

Gdańscy policjanci codziennie dbają o bezpieczeństwo przybywających do nas uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy. Funkcjonariusze zabezpieczają punkty recepcyjne i informacyjne oraz dworzec PKP. Mundurowi starają się, aby osoby zmęczone podróżą i przerażone sytuacją w swoim kraju, znalazły chwile wytchnienia. Pomagamy i chronimy, aby każda osoba czuła się bezpiecznie.

Gdańscy policjanci, codziennie dbają o bezpieczeństwo przebywających na naszym terenie uchodźców. Policjanci zabezpieczają przejazdy pociągów z uchodźcami, pełnią służbę w punktach recepcyjnych i informacyjnych, patrolują ulice, dworce, punkty zakwaterowania uchodźców i dokładają wszelkich możliwych starań, aby każdy czuł się bezpiecznie. W rejonie dworca kolejowego działa całodobowo mobilny posterunek, którego policjanci dbają o bezpieczeństwo obywateli Ukrainy oraz służą im pomocą.


 

Pełnienie służby w tych newralgicznych miejscach to nie tylko dbanie o porządek i bezpieczeństwo, ale olbrzymie wyzwanie związane z niesieniem pomocy tym najbardziej teraz potrzebującym. Każda z osób, przekraczających granicę naszego państwa, a są to głównie matki z dziećmi i osoby starsze, potrzebuje czuć się bezpiecznie, dlatego też funkcjonariusze ofiarują im swoją pomoc. Przeniesienie bagażu, pomoc osobom starszym i schorowanym czy też przytrzymanie małego dziecka na rękach to teraz nasza codzienność. Szczególnie na dworcu kolejowym, gdy po wielogodzinnej podróży pociągiem w jednym czasie przybywa wiele osób. Wraz z funkcjonariuszami z innych służb, wolontariuszami, przedstawicielami wielu instytucji i organizacji, nieprzerwanie — przez 24 godziny na dobę, niesiemy pomoc i dbamy o bezpieczeństwo.

Pliki do pobrania

  • 1.29 MB
Powrót na górę strony