Wiadomości

44-latek znalazł ponad 100 tys. zł. Pieniądze trafiły już do właściciela

Data publikacji 06.12.2021

Do komisariatu na Oruni zgłosił się 44-letni gdańszczanin, który przyniósł znalezioną pieniądze. Cała kwota trafiła już do właściciela. Uczciwy znalazca otrzymał od właściciela podziękowanie oraz tzw. znaleźne.

Pod koniec minionego tygodnia do policjantów z komisariatu na Oruni zgłosił się mężczyzna, który zgubił saszetkę z dużą sumą pieniędzy. Zgłaszający szczegółowo opisał okoliczności zagubienia gotówki oraz wskazał miejsce, w którym do niego doszło. Sprawą zajęli się kryminalni, którzy sprawdzili monitoring oraz rozmawiali z osobami mogącymi mieć informacje na temat zdarzenia.

Wczoraj do komisariatu na Oruni zgłosił się mieszkaniec Gdańska, który przyniósł znalezioną saszetkę, w której było ponad 100 tys. z. Uczciwy znalazca opisał policjantom okoliczności oraz miejsce, w których ją znalazł. Pieniądze zostały przeliczone i zabezpieczone. Jeszcze tego samego dnia policjanci przekazali je właścicielowi. Uczciwy 44-latek otrzymał od właściciela podziękowanie oraz tzw. znaleźne.

Policjanci co jakiś czas odbierają zgłoszenia o zagubieniu pieniędzy, dokumentów, telefonów czy innych wartościowych przedmiotów. Przypominamy, że w przypadku znalezienia czyjejś rzeczy należy oddać ja właścicielowi, przekazać do biura rzeczy znalezionych lub Policji. W przypadku niezwrócenia znalezionych rzeczy osobie, która je przywłaszczyła, grozi kara grzywny lub nawet kara 3 lat więzienia. Uczciwy znalazca może natomiast skorzystać z przysługującego mu prawa do tzw. znaleźnego.

Powrót na górę strony