Sukces policjantów w Międzynarodowym Turnieju Służb Mundurowych w Piłce Nożnej

Data publikacji 07.09.2021

Zakończył się Międzynarodowy Turniej Służb Mundurowych w Piłce Nożnej im. st. sierż. Marcina Szpyruka. Wygrała drużyna Komendy Głównej Policji, najlepszym zawodnikiem został gdański funkcjonariusz.

4 września na boiskach Bemowskiego Ośrodka Piłki Nożnej – OSiR Bemowo przy ul. Obrońców Tobruku dobiegły końca rozgrywki Międzynarodowego Turnieju Służb Mundurowych w Piłce Nożnej im. st. sierż. Marcina Szpyruka. Międzynarodowy Turniej Służb Mundurowych w Piłce Nożnej odbył się w dniach 3-4 września i zgromadził 33 drużyny różnych służb mundurowych, w tym zza granicy. Mecze odbywały się na trzech warszawskich obiektach sportowych zlokalizowanych na terenie dzielnic Bemowo, Bielany, Mokotów. Finały rozegrano 4 września w Bemowskim Ośrodku Piłki Nożnej- OSiR Bemowo przy ul. Obrońców Tobruku 11.

W Międzynarodowym Turnieju Służb Mundurowych w Piłce Nożnej im. st.sierż. Marcina Szpyruka wśród pań pierwsze miejsce wywalczyła Reprezentacja Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Na drugim stopniu podium stanęła reprezentacja Komendy Głównej Policji. Natomiast trzecie miejsce wywalczyła Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu.

Wśród panów pierwsze miejsce zajęła Komenda Główna Policji. Drugie miejsce zdobyli zawodnicy Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej z Bydgoszczy. Na trzecim miejscu uplasowali się piłkarze z 6 Batalionu Powietrznodesantowego im. Gen. Edwina Rozłubirskiego w Gliwicach. Najlepszym zawodnikiem został funkcjonariusz gdańskiej drogówki st. sierż. Kacper Wrzask, który do męskiej Reprezentacji Komendanta Głównego w piłce nożnej został powołany w 2019 r.

Ku pamięci st. sierż. Marcina Szpyruka.

Poza sportową rywalizacją służby mundurowe uczciły pamięć swojego kolegi st. sierż. Marcina Szpyruka z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim, który zmarł tragicznie w minionym roku ratując życie tonącego dziecka.