Wiadomości

Podziękowania dla dzielnicowych za zaangażowanie i skuteczność.

Data publikacji 10.06.2021

Do Komisariatu Policji na Przymorzu wpłynął e-mail z podziękowaniami dla dzielnicowych za pomoc, w rozwiązaniu problemu z uciążliwymi sąsiadami, którzy zakłócali spokój i spoczynek nocny w jednym z bloków na Przymorzu. List kobiety, której pomogli funkcjonariusze, potwierdził zaangażowanie dzielnicowych w sprawy mieszkańców, a zarazem skuteczność działań policjantów.

Policjanci w codziennej służbie spotykają się z różnymi sprawami. Do każdej z nich starają się podchodzić indywidualnie, tak aby zrozumieć oczekiwania społeczeństwa. Najczęściej ogniwem łączącym Policję ze społeczeństwem jest dzielnicowy, który podczas codziennej służby musi mierzyć się z rozmaitymi sprawami. Często, policjant rewiru dzielnicowych pełni rolę mediatora w konfliktach społecznych oraz niesie pomoc potrzebującym mieszkańcom swojego rejonu.
Przed jednym z takich zadań stanął dzielnicowy z Komisariatu Policji V w Gdańsku asp. Dawid Owłasiuk i jego koleżanka mł.asp. Alicja Kluk. Funkcjonariusze zaangażowali się w pomoc starszej kobiecie w rozwiązaniu problemu z uciążliwymi sąsiadami, którzy zakłócali spokój i spoczynek nocny w jednym z bloków na Przymorzu. Starsza kobieta zgłosiła się do asp.Dawida Owłasiuk, po tym, jak poznała go na jednym ze spotkań w klubie seniora. Dzielnicowy przekazał wtedy swój służbowy numer telefonu i powiedział, że służy radą oraz pomocą w trudnych sprawach. Pamiętając o tych słowach, seniorka zadzwoniła do dzielnicowego i opowiedziała o problemie z sąsiadami. Asp.Dawid Owłasiuk oraz mł.asp. Alicja Kluk przyjechali na miejsce i zainteresowali się sprawą. Starania policjantów oraz ich interwencje przyniosły wymierny efekt, a kobieta uzyskała wsparcie i poczucie bezpieczeństwa.
Seniorka doceniła zaangażowanie policjantów i do Komisariatu Policji V w Gdańsku wpłynęły podziękowania dla dzielnicowych asp. Dawida Owłasiuk i mł.asp. Alicji Kluk. W liście znalazły się słowa uznania za zaangażowanie i szybką reakcję oraz skuteczność, jakimi wykazali się dzielnicowi.