Miała 3 promile i spowodowała kolizję. - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Wiadomości

Miała 3 promile i spowodowała kolizję.

Data publikacji 09.06.2021

Wczoraj podczas obsługi kolizji na ul. Małomiejskiej policjanci ruchu drogowego ustalili, że 45-latka, która spowodowała zdarzenie drogowe, jest pod wpływem 3 promili alkoholu. Kobieta tłumaczyła policjantom, że wypiła tylko jedno piwo do obiadu, a kolizję spowodowała, bo w szpilkach, które nosi, trudno szybko zahamować. Mieszkance powiatu gdańskiego grożą 2 lata więzienia i sądowy zakaz.

Wczoraj około godziny 17:00 policjanci ruchu drogowego otrzymali zgłoszenie o kolizji, do której doszło na ul. Małomiejskiej. Funkcjonariusze ustalili, że 45-latka kierująca toyotą avensis, jadąc ul. Małomiejską w kierunku ul. Podmiejskiej, nie dostosował prędkości do warunków ruchu i uderzyła w poprzedzający ją samochód marki honda. W trakcie rozmowy z mieszanką powiatu gdańskiego policjanci wyczuli od niej alkohol, a badanie alkomatem wykazało, że była pod wpływem 3 promili alkoholu. Kobieta tłumaczyła policjantom, że wypiła tylko jedno piwo do obiadu, a przyczyną kolizji było to, że nosi szpilki, w których nie ma możliwości wykonania szybkiego hamowania. Policjanci zatrzymali elektronicznie prawo jazdy należące do 45-latki, a ona sam została doprowadzona do komisariatu.

Kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości to czyn zagrożony karą do 2 lat pozbawiania wolności oraz orzeczeniem sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. Kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna, a także utrata uprawnień do kierowania grozi za spowodowanie kolizji drogowej w stanie nietrzeźwości.