Miał narkotyki i był poszukiwany - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Wiadomości

Miał narkotyki i był poszukiwany

Data publikacji 02.06.2021

Gdańscy policjanci zatrzymali 20-letniego gdańszczanina, który był poszukiwany za kradzieże oraz w celu odbycia kary więzienia. Funkcjonariusze ujawnili przy nim i zabezpieczyli narkotyki. Usłyszał już zarzuty i trafił do aresztu, gdzie będzie odbywał kare 6 miesięcy więzienia. Za przestępstwa, których się dopuścił, grozi mu dodatkowo 5 lat więzienia.

W miniony poniedziałek w nocy policjanci z gdańskiej komendy miejskiej zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej patrolowali rejon dzielnicy Cygańska Góra. Tuż po godz. 3.00 kryminalni zauważyli na ul. Powstańców Warszawskich mężczyznę, który był poszukiwany. Policjanci rozpoznali go, ponieważ mają bardzo dobre rozpoznanie środowisk przestępczych. Mężczyzna został wylegitymowany, a jego dane policjanci sprawdzili w policyjnych systemach. Mężczyzna był poszukiwany w celu odbycia kary 6 miesięcy więzienia za wcześniejsze przestępstwa oraz za kradzież pił akumulatorowych w jednym z marketów. Podczas kontroli kryminalni ujawnili w kieszeni jego bluzy marihuanę oraz amfetaminę. 20-latek trafił do policyjnego aresztu, a zabezpieczone narkotyki zostały przekazane do badań biegłemu sądowemu.

Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania 8 porcji narkotyków oraz zarzut kradzieży mienia. Sprawca został przewieziony do aresztu śledczego, gdzie będzie odbywał karę 6 miesięcy więzienie. Dodatkowo za kolejne przestępstwa, których się dopuścił, grozi mu 5 lat więzienia.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara 3 lat więzienia. Za kradzież grozi 5 lat więzienia.