Wiadomości

Kryminalni zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków oraz tysiące wyrobów bez akcyzy, zarzuty usłyszało dwóch mężczyzn, jeden z nich trafił do aresztu.

Data publikacji 31.05.2021

Gdańscy kryminalni z komendy miejskiej we współpracy z policjantami z komendy wojewódzkiej i funkcjonariuszami z Malborka zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 35 lat i 44 lat , mieszkańców powiatu malborskiego. W trakcie realizacji sprawy policjanci zabezpieczyli 7 pojazdów, w których wstępnie stwierdzono ślady ingerencji w pola numeryczne VIN, duże ilości alkoholu i papierosów bez akcyzy oraz ponad 4 tysiące porcji narkotyków, głównie amfetaminy. Dwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty w tej sprawie. Sąd wobec 44-latka zastosował dozór policji, natomiast 35-latek został aresztowany na trzy miesiące. Podejrzanym grozi 10 lat więzienia.

Kryminalni z gdańskiej komendy miejskiej ustalili, że na terenie dwóch posesji w powiecie malborskim mogą znajdować się znaczne ilości narkotyków oraz samochody pochodzące z kradzieży. Gdańscy funkcjonariusze wspólnie z kryminalnymi z komendy wojewódzkiej oraz policjantami z Malborka zatrzymali do tej sprawy 44-latka oraz 35-latka z powiatu malborskiego, którzy trafili do policyjnego aresztu.

Podczas przeszukania dwóch prywatnych posesji, policjanci znaleźli i zabezpieczyli łącznie 7 pojazdów, w których wstępnie stwierdzono ślady ingerencji w pola numeryczne VIN. Efektem realizacji było także znalezienie ponad 2, 7 tysiąca butelek z alkoholem oraz 260 paczek papierosów bez wymaganych znaków akcyzy, które zabezpieczyli funkcjonariusze Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowy w Gdyni. Do działań policjanci wykorzystali psa do wykrywania narkotyków z Zakładu Karnego w Sztumie, a skutkiem dokładnych przeszukań było znalezienie i zabezpieczenie według wstępnej opinii - ponad 4 tysięcy porcji różnego rodzaju narkotyków, głównie amfetaminy.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na postawienie 35-latkowi zarzutów za posiadanie znacznej ilości środków odurzających i przechowywanie 260 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Drugi z podejrzanych 44-letni mężczyzna usłyszał zarzuty przechowywania 2,7 tysiąca butelek alkoholu bez polskich znaków akcyzy, a także odpowie za pomoc w zbyciu kradzionych pojazdów o łącznej wartości prawie 460 tysięcy złotych.

Kryminalni doprowadzili zatrzymanych do prokuratury na przesłuchanie. Sąd zastosował wobec 44-latka dozór Policji, z kolei 35-latek decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi 10 lat więzienia. Za paserstwo mienia o znacznej wartości grozi kara 10 lat więzienia. Za paserstwo akcyzowe grozi kara grzywny.