Aktualności
-
Gdańscy policjanci nie zwalniają tempa i zatrzymują kolejne osoby, które miały związek z oszustwami metodą ,,na policjanta”.
W przeciągu dwóch dni dzięki zaangażowaniu gdańskich policjantów zatrzymanych zostało 3 mężczyzn, którzy oszukali mieszkańców Gdańska, podając się za funkcjonariuszy. Zatrzymani po usłyszeniu zarzutów zostali tymczasowo aresztowani. Apelujemy o rozwagę i przypominamy jak nie dać się oszukać.
Komisariat Policji II w Gdańsku -
Policyjne podsumowanie weekendu na drogach Gdańska.
Policjanci ruchu drogowego z Gdańska w czasie minionego weekendu zatrzymali 6 kierujących. Czterech z nich prowadziło po alkoholu, a pozostali dwaj byli pod wpływem narkotyków. Jeden dodatkowo posiadał środki odurzające przy sobie.
Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku -
Próba obejścia prawa przez nieletnich zakończona interwencją Policji.
Nastolatkowie próbowali kupić alkohol, wykorzystując w telefonach fałszywe cyfrowe dokumenty tożsamości. Jeden z 16-latków zdołał wprowadzić sprzedawczynię w błąd, druga próba została udaremniona dzięki reakcji pracowników sklepu. O dalszym losie nieletnich zadecyduje sąd rodzinny.
Komisariat Policji II w Gdańsku -
Kolejny sukces gdańskich policjantów. Tym razem najlepsi okazali się patrolowcy!
Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku okazali się najlepsi podczas wojewódzkich eliminacji XXX Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”, które odbyły się w dniach 17–18 czerwca 2026 roku na terenie Ośrodka Szkolenia Policji w Gdańsku. Policjanci z Gdańska będą reprezentować nasze województwo podczas zawodów ogólnopolskich. To kolejny sukces gdańskich funkcjonariuszy.
Komenda Miejska Policji w Gdańsku -
Zamieszkała w cudzym domu jak u siebie. Została zatrzymana
We wtorek policjanci z Komisariatu przy ul. Kartuskiej zatrzymali 47-latkę, która wybiła okno w nie swoim domu i zamieszkała tam jak u siebie. Kobieta usłyszała zarzut zniszczenia mienia i naruszenia miru domowego. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Komisariat Policji VIII w Gdańsku -
Uwierzyła w miłość z internetu i straciła ponad 200 000 złotych.
Deklarował uczucia, obiecywał wspólne życie i jednocześnie prosił o pieniądze. Kobieta zaangażowała się w internetową znajomość i uwierzyła w szczerość intencji mężczyzny. W ten sposób oszust wyłudził od kobiety ponad 200 tysięcy złotych. Po raz kolejny apelujemy o zachowanie ostrożności w kontaktach z osobami poznanymi w sieci.
Komenda Miejska Policji w Gdańsku -
Szkolenie klas mundurowych w Gdańsku- przyszli funkcjonariusze doskonalili techniki interwencji.
Uczniowie klas o profilu policyjnym i Straży Granicznej uczestniczyli w praktycznych zajęciach z zakresu technik interwencji prowadzonych przez policjantów Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. Podczas szkolenia młodzież doskonaliła umiejętności związane z bezpieczeństwem podczas podejmowania interwencji oraz ćwiczyła podstawowe elementy wykorzystywane w służbie przez funkcjonariuszy formacji mundurowych.
Komenda Miejska Policji w Gdańsku -
Czasowy zakaz noszenia broni na obszarze miasta Gdańska
W dniu 3 czerwca 2026 r. w Dzienniku Ustaw RP pod pozycją 725 opublikowane zostało rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29 maja 2026 r. w sprawie wprowadzenia czasowego zakazu noszenia broni lub przemieszczania jej w stanie rozładowanym.
Polska Policja -
Zmanipulowana przez oszustów straciła około 750 000 złotych. Policjanci apelują o czujność!
W miniony piątek gdańscy policjanci przyjęli zawiadomienie dotyczące oszustwa. Pokrzywdzoną stała się 61-letnia mieszkanka Gdańska, która uwierzyła w historię fałszywych pracowników i funkcjonariuszy, tracąc w efekcie oszczędności życia – łącznie około 750 000 złotych.
Komisariat Policji VIII w Gdańsku
Ważne linki
Najczęściej czytane
-
Szkolenie klas mundurowych w Gdańsku- przyszli funkcjonariusze doskonalili techniki interwencji.
Uczniowie klas o profilu policyjnym i Straży Granicznej uczestniczyli w praktycznych zajęciach z zakresu technik interwencji prowadzonych przez policjantów Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. Podczas szkolenia młodzież doskonaliła umiejętności związane z bezpieczeństwem podczas podejmowania interwencji oraz ćwiczyła podstawowe elementy wykorzystywane w służbie przez funkcjonariuszy formacji mundurowych.
-
Trzech nieletnich odpowie za groźby
Gdańscy policjanci zatrzymali trzech nieletnich w wieku od 14 do 15 lat. Nastolatkowie grozili zgłaszającemu oraz jego córce. Cała trójka usłyszała zarzuty kierowania gróźb karalnych. Jeden z 15-latków trafił do placówki szkolno-wychowawczej, pozostali dwaj zostali objęci dozorem kuratora. Ich dalszym losem zajmie się teraz sąd rodzinny.
-
Odpowie za rozlanie cuchnącej cieczy i posiadanie narkotyków
Gdańscy policjanci zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który zniszczył łazienkę w jednej z gdańskich restauracji. Mężczyzna wpadł dzięki pracy kryminalnych, a podczas kontroli, policjanci znaleźli przy nim narkotyki. Sprawca usłyszał zarzuty. Teraz grozi mu kara nawet 10 lat więzienia.
-
Poszukiwany kierowca volkswagena zatrzymany. Miał cofnięte uprawnienia, sądowy zakaz, prowadził po narkotykach i posiadał je przy sobie
Policjanci ruchu drogowego z Gdańska wczoraj udaremnili dalszą jazdę 40-latkowi za kierownicą volkswagena. Lista jego przewinień była długa. Mężczyzna był poszukiwany, miał cofnięte uprawnienia, ciążył na nim sądowy zakaz, był pod wpływem narkotyków i posiadał je przy sobie.
-
Zmanipulowana przez oszustów straciła około 750 000 złotych. Policjanci apelują o czujność!
W miniony piątek gdańscy policjanci przyjęli zawiadomienie dotyczące oszustwa. Pokrzywdzoną stała się 61-letnia mieszkanka Gdańska, która uwierzyła w historię fałszywych pracowników i funkcjonariuszy, tracąc w efekcie oszczędności życia – łącznie około 750 000 złotych.






























