Policjanci odnaleźli ciało zaginionego wędkarza. - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Wiadomości

Policjanci odnaleźli ciało zaginionego wędkarza.

Data publikacji 17.02.2021

Odnaleziono zwłoki mężczyzny, którego zaginięcie zgłoszono 15 lutego. 59-letni mieszkaniec Gdańska najprawdopodobniej wędkował na lodzie, który się pod nim załamał.Na miejscu odnalezienia ciała pracują policjanci pod nadzorem prokuratora. Policjanci apelują do wszystkich pasjonatów wędkarstwa o zachowanie zdrowego rozsądku i szczególnej ostrożności. Temperatury nie sprzyjają tworzeniu się grubej pokrywy lodowej na wodach. Każde wejście na zamarznięty akwen może doprowadzić do tragedii.

 Informacje o zaginięciu mężczyzny policjanci z Gdańska otrzymali 15 lutego około godziny 15. Rodzina zaginionego poinformowała ich, że mężczyzna miał zamiar pojechać na ryby. Z domu zabrał wędki wiaderko i świder do lodu.
Policjanci prowadzili na szeroką skalę działania poszukiwawcze. Komendant komisariatu na Oruni podjął decyzję o alarmie dla jednostki. Policjanci prewencji wspieranych przez policjantów z wydziału kryminalnego i Oddziału Prewencji Policji z Gdańska szukali zaginionego 59- latka.
Do poszukiwań wykorzystywane były techniczne środki namierzania oraz zaangażowano znaczne siły policyjne, strażaków na quadach, policjantów z komisariatu wodnego, którzy sprawdzali nabrzeża. W działaniach uczestniczył też policyjny pies tropiący. Poszukiwania prowadzone były również z powietrza za pomocą policyjnego drona oraz śmigłowca.
Policjanci sprawdzali również miejsca, w których mógł przebywać mężczyzna, sprawdzone zostały szpitale, przychodnie, parki skwery, przystanki komunikacji miejskiej. Przekazano informację o zaginionym, do komunikacji miejskiej. Policjanci sprawdzali zapisy z kamer monitoringu oraz analizowali zdobyte informacje.

Dziś działania poszukiwawcze trwały od wczesnych godzin. Policjanci sprawdzali rejon Miałkiego Szlaku, przystani jachtowej, oraz linię brzegową od Mostu Wantowego w dzielnicy Przeróbka do rafinerii. Podczas sprawdzania tego miejsca, policjanci na lodzie znaleźli sprzęt wędkarski zaginionego, a w odległości około 25 metrów od brzegu za pomocą drona zlokalizowali przerębel, do którego mógł wpaść mężczyzna. Policjanci i strażacy zabezpieczeni liną, na saniach śnieżnych służących do przemieszczania się po lodzie, doszli do tego miejsca. Po skuciu lodu policjanci znaleźli w wodzie ciało zaginionego 59-latka.

Na miejscu odnalezienia ciała pracują policjanci pod nadzorem prokuratora.

Policjanci apelują do wszystkich pasjonatów wędkarstwa o zachowanie zdrowego rozsądku i szczególnej ostrożności. Temperatury nie sprzyjają tworzeniu się grubej pokrywy lodowej na wodach. Każde wejście na zamarznięty akwen może doprowadzić do tragedii.