Komenda Miejska Policji w Gdańsku

policja.pl
bip
fb
youtube
kontrast
j_migowy
space 20px
Praca w Policji
SzukamySwiadkow
mapa_zag
stop agresji drogowej
Zielona strefa
Stop Korupcji
Patrol
Serwis Służby Cywilnej
Serwis Kąpieliskowy
Niepodległa
space2 20px

Ważne linki

Najczęściej czytane

 1. ŚMIERTELNY WYPADEK NA STOGACH

  W sobotę nad ranem na Stogach doszło do śmiertelnego wypadku drogowego. Wstępne ustalenia wykazały, że kierujący mercedesem z nieznanych jak dotąd przyczyn, jadąc w kierunku Górek Zachodnich zjechał na lewe pobocze i uderzył w drzewo. 26-letni kierowca poniósł śmierć na miejscu, a pasażer mercedesa, którego stan jest stabilny, został przewieziony do szpitala. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, w sobotę nad ranem na Stogach przy ul. Sówki, 26-letni mieszkaniec Gdańska kierując mercedesem w pewnym momencie zjechał na lewe pobocze, uderzył w drzewo i dachował. 

 2. Włamywał się do piwnic i samochodów. Kradł koła z samochodów, trafił już w ręce policjantów

  Sąd na wniosek policjantów i prokuratora zastosował areszt wobec 36-latka z Gdańska, który włamywał się do piwnic, samochodów i komórek lokatorskich. Mężczyzna usłyszał w sumie dziewięć zarzutów, które dotyczyły również kradzieży kół z zaparkowanych w halach garażowych pojazdów oraz zniszczenia kamery zainstalowanej w jednym z bloków. 36-latek został zatrzymany przez kryminalnych z Oruni po krótkim pościgu, po tym, gdy nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi 15 lat pozbawienia wolności ponieważ działał w tzw. recydywie.

 3. Wykład o mniejszości romskiej dla gdańskich policjantów

  Życie mniejszości romskiej w Polsce uwarunkowania historyczne, ich kultura i tradycja to zagadnienia poruszane podczas wykładu, w którym uczestniczyli policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku i gdańskich komisariatów. Zajęcia poprowadziła dr Małgorzata Kołaczek – adiunkt w Instytucie Studiów Międzykulturowych na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

 4. Okradli myjnie, zostali zatrzymani

  Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do rozmieniarek na myjniach samoobsługowych i ukradli z nich pieniądze. W mieszkaniu jednego z mężczyzn funkcjonariusze znaleźli broń. Sprawcy usłyszeli zarzuty, będą się stawiać na dozór. Teraz grozi im 10 i 15 lat więzienia

 5. Zatrzymani podejrzewani o wybicie szyb w autobusie i uszkodzenie ciała

  W nocy policjanci referatu interwencyjnego z komendy miejskiej zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o wybicie szyb w autobusie i uszkodzenie ciała. Mężczyźni przebywają w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, a policjanci wyjaśniają okoliczności tych przestępstw. Za uszkodzenie mienia grozi 5 lat pozbawienia wolności, za uszkodzenie ciała w zależności od stopnia obrażeń w więzieniu można spędzić dwa lata.