Komenda Miejska Policji w Gdańsku

policja.pl
bip
fb
youtube
kontrast
j_migowy
space 20px
Instagram WRD KMP Gdańsk
Praca w Policji
SzukamySwiadkow
mapa_zag
stop agresji drogowej
Zielona strefa
Stop Korupcji
Prawa człowieka
Patrol
Serwis Służby Cywilnej
space2 20px

Ważne linki

Najczęściej czytane

 1. Po tym jak maczetą uszkodził drzwi, zabarykadował się w mieszkaniu.

  Policjanci w wyniku interwencji zatrzymali 53-letniego mieszkańca Gdańska, który maczetą uszkodził drzwi w bloku mieszkalnym oraz groził jego mieszkańcom. Mężczyzna był agresywny, zabarykadował się w mieszkaniu. Mężczyznę obezwładnili i zatrzymali przewodnicy psów oraz policyjni wywiadowcy. 53-latek trafił do policyjnej celi, wczoraj usłyszał siedem zarzutów dotyczących zniszczenia mienia oraz kierowania gróźb karalnych. Prokurator zawnioskował do sądu o aresztowanie 53-latka. Mężczyźnie grozi 5 lat pozbawienia wolności. Sąd aresztował go na najbliższe trzy miesiące.

 2. Trzymiesięczny areszt za znaczną ilość narkotyków

  Dzięki pracy kryminalnych z komisariatu Śródmieście na czarny rynek nie trafi ponad 700 porcji narkotyków. Wczoraj sąd zadecydował, że zatrzymany 40-letni gdańszczanin najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie, po tym, jak śledczy zarzucili mu posiadanie znacznej ilości narkotyków. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi 10 lat więzienia.

 3. Sprawca oszustw na BLIK-a w rękach policjantów

  Kryminalni z Gdańska zatrzymali 19-latka podejrzanego o oszustwa metodą na BLIK-a. Mieszkaniec Szczecina trafił w ręce policjantów na gorącym uczynku, gdy wypłacał gotówkę z bankomatu. 19-latek usłyszał na tę chwilę dwa zarzuty. Policjanci przypuszczają, że to nie ostatnie zarzuty w tej sprawie, które usłyszy mężczyzna. Policjanci cały czas pracują nad tą sprawą, niewykluczone są kolejne zatrzymania. Dziś mężczyzna został aresztowany przez sąd na najbliższe trzy miesiące. Za oszustwo grozi 8 lat pozbawienia wolności.

 4. Zatrzymany 28-latek, który w aucie przewoził ponad 3,5 tys. porcji narkotyków

  Gdańscy policjanci zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który w samochodzie przewoził 3,5 tys. porcji substancji psychotropowych i środków odurzających m.in. amfetaminę, kokainę oraz marihuanę. Dziś mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury. Mężczyzna najprawdopodobniej usłyszy zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków. Policjanci cały czas pracują nad tą sprawą. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi 10 lat więzienia.

 5. Zatrzymany za znieważenie na tle narodowościowym

  Dzięki zdecydowanej interwencji policjantów odpowiedzialności karnej nie uniknie 27- latek, który znieważał publicznie na tle narodowościowym obywatela Ukrainy. 27-latek wczoraj dobrowolnie poddał się karze, która będzie polegała na ograniczeniu wolności, mężczyzna będzie musiał wykonywać prace na cele społeczne oraz pokryć koszty prowadzonego postępowania.