Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Ważne informacje - 5 artykułów

Ważne linki

Najczęściej czytane

 1. Kontrole lokali pod kątem przestrzegania obostrzeń COVID-19 oraz sprzedaży alkoholu

  Gdańscy policjanci wspierani przez policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku wczoraj przeprowadzili kolejne działania, podczas których sprawdzali, czy mieszkańcy i turyści stosują się do obowiązujących przepisów związanych z COVID- 19. Policjanci przeprowadzili również kontrole lokali. Tym razem wzięli pod lupę kluby zlokalizowane w rejonie ul. Stągiewnej, Lektykarskiej, Długiej i Długiego Targu. Policjanci oprócz sprawdzania, w jaki sposób kluby stosują się do obostrzeń, sprawdzili rów

 2. Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży rowerów.

  Policjanci zatrzymali 26-latka podejrzewanego o kradzież rowerów. Mężczyzna w chwili zatrzymania prowadził dwa ukradzione rowery. W garażu przechowywał kilkanaście jednośladów oraz wózek rowerowy. Sprawca usłyszał zarzuty. Teraz grozi mu 5 lat więzienia.

 3. Policjanci zatrzymali 12 obecnych i byłych pracowników banków podejrzanych o oszustwa i wyłudzenia.

  Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku zatrzymali na polecenie prokuratora 12 osób – byłych i obecnych pracowników banków. Czynności realizowane były w ramach nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową w Gdańsku śledztwa dotyczącego doprowadzenia wielu osób prywatnych oraz banków do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Śledztwo obejmuje wątki dotyczące ponad 100 kredytobiorców, którzy zaciągnęli na podstawie fałszywych dokumentów kredytów na łączną kwotę ponad 10 milionów złotych. Sprawa jest rozwojowa, niewykluczone są kolejne zatrzymania.

 4. Podsumowanie weekendu przez policjantów ruchu drogowego

  W miniony weekend gdańscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali pięciu kierujących, którzy byli pod wpływem alkoholu i dwóch kierowców znajdujących się pod wpływem narkotyków. Podczas kontroli drogowych funkcjonariusze zatrzymali również dwie osoby, które kierowały pomimo zakazów sądowych i jedną osobę poszukiwaną listem gończym. Policjanci drogówki podjęli też interwencję wobec szesnastu kierowców, którzy w sposób rażący przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym.

 5. Policjanci otrzymali listy gratulacyjne

  Gdańscy policjanci każdego dnia dbają o bezpieczeństwo mieszkańców oraz gości odwiedzających miasto. Za swoje szczególne zaangażowanie dwóch funkcjonariuszy z otrzymało wczoraj listy gratulacyjne od Komendanta Wojewódzkiego Policji nadinsp. Andrzeja Łapińskiego. Wyróżnienia wręczył im I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku mł. insp. Sylwester Mieszczak.