Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Ważne informacje - 5 artykułów

Ważne linki

Najczęściej czytane

 1. Włamywał się do altanek ogrodowych, policjanci szukają pokrzywdzonych

  20-letni mężczyzna został zatrzymany przez policjantów ze Śródmieścia i trafił do policyjnego aresztu, po tym, jak dokonał serii włamań do altanek ogrodowych. Jego łupem padały narzędzia ogrodnicze, elektronarzędzia, sprzęt kuchenny i wszystko, co można było spieniężyć. Policjanci ogłosili zatrzymanemu pięć zarzutów, ale sprawa jest rozwojowa, policjanci szukają kolejnych pokrzywdzonych oraz zabezpieczają materiał dowodowy, który świadczy o tym, że zatrzymany 20-latek może być sprawcą co najmniej kilkunastu włamań do altan działkowych. Za kradzież z włamaniem grozi 10 lat pozbawienia wolności.

 2. Policjanci zatrzymali sprawcę rozboju na ekspedientce

  Gdańscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który minionym tygodniu wtargnął do jednego z osiedlowych sklepów, pobił ekspedientkę i ukradł z kasy pieniądze. Sprawca usłyszał już zarzut rozboju i decyzja sądu trafił do aresztu. Teraz grozi mu 12 lat więzienia.

 3. Kierowca bez uprawnień i po narkotykach, pasażer miał w majtkach środki odurzające

  Gdańscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali 21-letniego kierowcę peugeota, który nie miał uprawnień i prawdopodobnie był pod wpływem marihuany. Zatrzymany też został 19-letni pasażer, który ukrył w majtkach kilkadziesiąt porcji marihuany i ponad 100 tabletek extasy.

 4. Włamał się do restauracji, trafił do aresztu

  Gdańscy policjanci zatrzymali sprawcę włamania do restauracji. Sąd zastosował wobec 42-latka tymczasowy areszt. Mężczyzna dopuścił się przestępstwa w warunkach tzw. recydywy i teraz grozi mu nawet 15 lat więzienia.

 5. Nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie, zatrzymany 20-latek podejrzany o zgwałcenie.

  Policjanci z Gdańska zatrzymali 20-latka, podejrzanego o zgwałcenie 16-letniej dziewczyny. Mężczyzna zwabił ją poprzez Internet, a następnie uwiódł i wykorzystywał seksualnie. Kiedy nastolatka chciała zakończyć znajomość, mężczyzna groził jej i szantażował upublicznieniem jej nagich zdjęć. Dziś policjanci doprowadzili 20-latka do prokuratury. 20-latkowi grozi 12 lat pozbawienia wolności.