Wiadomości

Pijany kierowca zatrzymany przez policjantkę po służbie, usłyszał cztery zarzuty, przed sądem stanie też pasażer pojazdu.

Data publikacji 15.02.2021

W sobotę do aresztu trafił pijany kierowca mercedesa, którego po służbie zatrzymała policjantka z gdańskiego Komisariatu I Policji. W tej sprawie 38-letni gdańszczanin usłyszał łącznie cztery zarzuty. Podczas interwencji policjanci zatrzymali także dwóch pasażerów mercedesa, z których jeden groził parterowi policjantki i uderzył go w twarz, łamiąc mu nos, a drugi okazał się osoba poszukiwaną do ustalenia miejsca pobytu oraz do sprawy rozboju.W sobotę po południu policjanci ruchu drogowego otrzymali informację, że na parkingu przy ul. Nowatorów policjantka, która była po służbie, wspólnie ze swoim partnerem zatrzymali nietrzeźwego kierowcę mercedesa. Podczas zdarzenia jeden z pasażerów pojazdu miał też pobić partnera policjantki.

Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce, ustalili, że do zdarzenia doszło, kiedy funkcjonariuszka i jej partner próbowali wyjechać z parkingu. Z uwagi na fakt, że znajdujący się przed nimi pojazd marki Mercedes blokował im wyjazd, użyli klaksonu. Wtedy z auta wysiadł jeden z pasażerów, który zaczął kierować wulgarne słowa wobec obojga, a ostatecznie zaczął grozić partnerowi policjantki i uderzył go pięścią w twarz. Podczas całego zajścia policjantka próbowała zwrócić uwagę kierowcy mercedesa, aby odjechał i odblokował im wyjazd. Podczas tej rozmowy wyczuła od kierowcy alkohol, dlatego chcąc uniemożliwić mu dalszą jazdę, wyciągnęła kluczyki z mercedesa. W trakcie całej sytuacji pijany kierowca szarpał kobietę i groził jej, cofnął też swoim autem i uderzył w znajdujący się za nim pojazd policjantki.

Na miejscu pojawiły się dwa patrole ruchu drogowego. Funkcjonariusze zatrzymali do tej sprawy kierowcę mercedesa oraz dwóch pasażerów. Podczas interwencji okazało się, że 38-latek, który kierował mercedesem, miał w organizmie prawie 2 promile.

Mężczyzna usłyszał zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, a także uszkodzenia samochodu policjantki oraz kierowania w stosunku do niej gróź karalnych, oraz naruszenia jej nietykalności.

Zatrzymany do tej sprawy 39-letni pasażer mercedesa dziś usłyszał zarzutu kierowania gróźb karalnych wobec partnera policjantki, a także uszkodzenia jego ciała i spowodowania uszczerbku na zdrowiu trawiącego powyżej 7 dni. Kolejny pasażer mercedesa - 45-latek z Gdańska był poszukiwany przez policjantów z komisariatu we Wrzeszczu do sprawy rozboju, a także poszukiwany przez sąd do ustalenia miejsca pobytu. Mężczyzna jest teraz przesłuchiwany.

Przestępstwo uszkodzenia mienia zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 5 lat. Za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za przestępstwo kierowania gróźb karalnych i przestępstwo spowodowania średniego uszczerbku na zdrowiu grozi do 2 lat pozbawienia wolności.