Wiadomości

Kierował przywłaszczonym samochodem i pomimo sądowego zakazu

Data publikacji 18.11.2020

Gdańscy policjanci zatrzymali 39-letniego mieszkańca Gdańska, który kierował samochodem pomimo ciążącego na nim sądowego zakazu. Alfa romeo, którą jechał mężczyzna, była przywłaszczona i figurowała w policyjnej bazie danych. Zatrzymanemu grozi teraz 5 lat więzienia.

Wczoraj tuż po godz. 21.00 wywiadowcy z gdańskiej komendy miejskiej zatrzymali do kontroli drogowej alfę romeo. Policjanci, których praca polega m.in. na zdobywaniu informacji, mają dobre rozpoznanie i podejrzewali, że kierowca samochodu nie miał uprawnień. Funkcjonariusze sprawdzili dane mężczyzny w policyjnych systemach i okazało się, że ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdem. Ma na swoim koncie także ponad 30 wykroczeń drogowych, których dopuścił się w ciągu ostatnich kilku lat. Dodatkowo mężczyzna ma obowiązujący do 2023 roku zakaz prowadzenia pojazdów. Podczas szczegółowej kontroli wywiadowcy sprawdzili, że alfa romeo, którą kierował, również figuruje w policyjnych systemach. Samochód został przywłaszczony. Mężczyzna kilka miesięcy wcześniej umówił się z właścicielem, że kupi od niego alfę romeo, jednak do dzisiaj nie zapłacił za samochód. Wartość odzyskanego samochodu to prawie 20 tys. zł.

Funkcjonariusze zatrzymali 39-latka i przewieźli go do policyjnego aresztu. Mężczyzna jeszcze dziś usłyszy zarzuty złamania zakazu sądowego oraz przywłaszczenia mienia. Za te przestępstwa grozi mu 5 lat więzienia. Samochód został zabezpieczony na policyjnym parkingu strzeżonym i wkrótce zostanie wydany właścicielowi.

Za złamanie sądowego zakazu grozi kara 5 lat więzienia. Taka sama kara grozi za przywłaszczenie mienia.