Zatrzymany 19-latek z dwoma rozbojami na koncie - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Wiadomości

Zatrzymany 19-latek z dwoma rozbojami na koncie

Data publikacji 13.11.2020

Policjanci z Gdańska zatrzymali 19-letniego sprawcę rozboju. Sprawca pobił i okradł 17-letniego gdańszczanina. Zatrzymany odpowie także za inny rozbój, podczas którego dotkliwie pobił i okradł pokrzywdzonego. Wczoraj decyzja sądu zatrzymany trafił na 3 miesiące do aresztu. Teraz grozi mu 12 lat więzienia.

Na początku tygodnia policjanci odebrali zgłoszenie o rozboju, do którego doszło przed północą w centrum Gdańska. Na miejsce pojechali kryminalni oraz wywiadowcy z gdańskiej komendy miejskiej. Funkcjonariusze zdobyli informacje o rysopisie sprawcy i zaczęli go szukać. Policjanci podczas sprawdzania miejsc, w których mógł przebywać sprawca, pojechali w rejon jednego z nocnych sklepów na ternie śródmieścia. Gdy funkcjonariusze byli w pobliżu nagle jeden ze stojących pod sklepem mężczyzna zaczął uciekać. Policjanci znali rysopis mężczyzny i nie mieli wątpliwości, że jest to sprawca rozboju, którego szukali. Funkcjonariusze ruszyli za uciekającym mężczyzną i bardzo szybko go zatrzymali. 19-letni mieszkaniec powiatu iławskiego został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Podczas kontroli policjanci znaleźli przy zatrzymanym rzeczy należące do pokrzywdzonego.

Śledczy, którzy pracowali nad tą sprawą, szybko ustalili, że mężczyzna podobnego przestępstwa dopuścił się w połowie minionego miesiąca. Wówczas to sprawca zaatakował 48-letniego mieszkańca Gdańska i zanim go okradł, wcześniej dotkliwie go pobił. Pokrzywdzony ze złamaną żuchwą trafił do szpitala.

Zatrzymany 19-latek usłyszał dwa zarzuty rozboju, a także udziału w bójce oraz naruszenia czynności narządu ciała. Wczoraj sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanego tymczasowy trzymiesięczny areszt.
Za rozbój grozi 12 lat więzienia, za udział w bójce przewidziana jest kara 10 lat więzienia. Za naruszenie czynności narządu ciała grozi kara więzienia do 5 lat.