Wiadomości

Zatrzymani kierowcy, jeden jechał za szybko i był pijany, drugi spowodował kolizję i złamał zakaz sądowy.

Data publikacji 23.10.2020

Wczoraj policjanci ruchu drogowego podjęli interwencję wobec siedmiu kierowców, którzy w sposób rażący przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Wszyscy stracą teraz swoje prawa jazdy na 3 miesiące. Wśród nich był pijany 29-latek, który jechał tunelem pod Martwą Wisła z prędkością 148 km/h. Gdańscy policjanci ruchu drogowego podjęli też interwencję wobec kierowcy citroena, który spowodował kolizję drogową, mając sądowy zakaz kierowania pojazdami.

W ciągu jednego dnia policjanci ruchu drogowego podjęli siedem interwencji wobec kierowców, którzy w obszarze zabudowanym w sposób rażący przekroczyli dozwoloną prędkość. Wśród nich był 29-letniego gdańszczanin, który o godzinie 17:35 w tunelu pod Martwą Wisłą jechał samochodem marki Peugeot z prędkością 148 km/h. W trakcie interwencji funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny alkohol, a badanie wykazało, że miał w organizmie prawie promil alkoholu. Pijany kierowca został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu Policji. Kierującego, który jechał za szybko, funkcjonariusze ukarali mandatem i punktami karnymi. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali też prawo jazdy pijanemu kierowcy. Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do dwóch lat, grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Podczas wczorajszej służby w godzinach popołudniowych policjanci ruchu drogowego otrzymali zgłoszenie o kolizji na ul. Klinicznej. Funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy przyjechali na miejsce kolizji, ustalili, że 30-letni kierowca samochodu marki Citroen, jadąc środkowym pasem ruchu ul. Klinicznej, nie dostosował prędkości do warunków ruchu, w wyniku czego na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewe pobocze i uderzył w bariery energochłonne. Podczas sprawdzania danych sprawcy zdarzenia, okazało się, że mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązywał go do stycznia 2021 r. Za spowodowanie zdarzenia drogowego 30-latek został ukarany mandatem karnym, po czym został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu Policji, w związku z popełnionym przestępstwem.

Za złamanie zakazów sądowych gdańszczanin odpowie przed sądem. Za to przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.