Policjanci otrzymali listy gratulacyjne - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Wiadomości

Policjanci otrzymali listy gratulacyjne

Data publikacji 23.10.2020

Gdańscy policjanci każdego dnia dbają o bezpieczeństwo mieszkańców oraz gości odwiedzających miasto. Za swoje szczególne zaangażowanie dwóch funkcjonariuszy z otrzymało wczoraj listy gratulacyjne od Komendanta Wojewódzkiego Policji nadinsp. Andrzeja Łapińskiego. Wyróżnienia wręczył im I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku mł. insp. Sylwester Mieszczak.

Codzienna służba gdańskich policjantów to przede wszystkim ochrona życia I zdrowia oraz mienia. Funkcjonariusze przez całą dobę czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców, a w tym trudnym dla wszystkich czasie codziennie podejmują także wiele działań na rzecz walki z Covid-19. Policjanci są oddani swojej służbie, a ich zaangażowanie w realizację codziennych często niebezpiecznych i trudnych zadań jest doceniane przez mieszkańców. W swojej służbie policjanci spotykają się z różnymi sytuacjami, niejednokrotnie dość skomplikowanymi do rozwiązania. Nie oznacza to jednak, że sprawa z „góry skazana jest na porażkę”. Podchodząc profesjonalnie do swoich obowiązków, robią wszystko, żeby móc jak najlepiej pomagać mieszkańcom.

Jedną ze spraw, której okoliczności mogły wskazywać, że nie zakończy się pozytywnie, było odnalezienie przez policjantów pieniędzy, które leżały rozrzucone na chodniku przy ul. Piekarniczej. W pobliżu nie było nikogo, kto mógł mieć jakiekolwiek informacje o właścicielu pieniędzy, na chodniku nie było dokumentów, portfela, a miejsce, w którym zostały znalezione, nie było objęte monitoringiem.

Informacje o znalezionych przez policjantów pieniądzach kierownik dzielnicowych z komisariatu na Suchaninie przekazał policjantom, którzy zajmują się kontaktem z mediami, a oni od razu zainteresowali tą sprawą lokalne media. Na efekt nie trzeba było długo czekać. Pani, która zgubiła pieniądze osobiście przyszła do komisariatu i odebrała pieniądze.

Takie zakończenie sprawy dla mł. asp. Krzysztofa Czołby oraz st.sierż. Łukasza Skoniecznego, którzy znaleźli pieniądze, jest ogromną satysfakcją. Policjanci otrzymali także gratulacje od szefa pomorskich policjantów. Wczoraj I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku mł. insp. Sylwester Mieszczak przekazał funkcjonariuszom z Referatu Patrolowo Interwencyjnego gdańskiej komendy listy gratulacyjne od Komendanta Wojewódzkiego Policji nadinsp. Andrzeja Łapińskiego.