Wiadomości

Okradli mamę koleżanki, jej kartą płatniczą zapłacili m.in. za przejazd hulajnogą.

Data publikacji 09.10.2020

Kryminalni z Gdańska zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podczas pobytu w mieszkaniu koleżanki okradli jej matkę. Złodzieje ukradli telefony komórkowe, nośnik pamięci, e-papierosa oraz kartę płatniczą, którą kilkukrotnie zapłacili w sklepach za zakupy i wynajem hulajnogi. Podejrzani usłyszeli zarzuty, grozi im 10 lat pozbawienia wolności.
Kryminalni z komisariatu przy ul. Platynowej kilka dni temu otrzymali zgłoszenie o kradzieży, do której doszło w jednym z mieszkań na gdańskiej Oruni. Do policjantów zgłosiła się kobieta, która powiedziała im, że została okradziona najprawdopodobniej przez znajomych jej córki, którzy przyszli do niej w odwiedziny.

Kobiecie z mieszkania zginęły dwa telefony, karta płatnicza, e-papieros oraz nośnik pamięci. Złodzieje oprócz tego ukradzioną kartą zapłacili za przejazd hulajnogą i zakupy w sklepach.

Informacje, które pokrzywdzona przekazała policjantom na temat tożsamości złodziei, były szczątkowe, mimo tego na podstawie własnych ustaleń kryminalni z Oruni bardzo szybko dowiedzieli się, kim są podejrzani. Mężczyźni zostali zatrzymani w środę rano. 21-latek trafił w ręce policjantów w mieszkaniu w rejonie dzielnicy Nowy Port, kilka godzin później w ręce policjantów trafił drugi mężczyzna. 20-latek został zatrzymany w rejonie dzielnicy Lipce. Policjanci ustalili ponadto, że ukradzione telefony 20-latek sprzedał w lombardzie, policjanci odzyskali jeden z nich.

Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Młodszy mężczyzna usłyszał pięć zarzutów kradzieży oraz kradzieży z włamaniem, starszy dwa zarzuty za nieuprawnione użycia karty płatniczej.