Zatrzymani za włamania usłyszeli 19 zarzutów. - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Wiadomości

Zatrzymani za włamania usłyszeli 19 zarzutów.

Data publikacji 09.10.2020

Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Gdańska, którzy odpowiedzą za kradzieże z włamaniem. Ich łupem padały przedmioty, które znajdowali w okradzionych samochodach. Były to m.in. karty płatnicze, których później użyli. Mężczyźni usłyszeli łącznie 19 zarzutów. Teraz grozi im 10 lat więzienia.

 

 

Kryminalni z komisariatu Policji na Oruni pracowali nad sprawą kilku włamań do samochodów. Do tych zdarzeń doszło w lipcu 2020 r. Sprawcy po zbiciu szyby w samochodzie kradli wartościowe przedmioty, m.in. znalezione portfele z dokumentami, gotówką oraz kartami płatniczymi. Następnie przy użyciu ukradzionych kart płacili za zakupy.

Funkcjonariusze zdobyli oraz przeanalizowali wiele informacji, sprawdzili zapisy monitoringów, przeprowadzili wiele rozmów z osobami, które miały informacje na temat tych zdarzeń. Dzięki swojej pracy trafili na trop dwóch mężczyzn, którzy mogli mieć związek z włamaniami. Policjanci ustalili tożsamość oraz adresy sprawców i w miniony czwartek pojechali do ich mieszkań. 37-letni mieszkaniec dzielnicy Chełm oraz 39-latez z dzielnicy Piecki-Migowo zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.
37-latek usłyszał łącznie 8 zarzutów m.in. kradzieży z włamaniem oraz kradzieży dokumentów. Za te przestępstwa grozi mu 10 lat więzienia. 39-latek usłyszał 11 zarzutów, m.in. kradzieży z włamaniem oraz kradzieży dokumentów. Dodatkowo dopuścił się tych przestępstw w warunkach powrotu do przestępstwa, czyli w tzw. „recydywie”. Teraz grozi mu 15 lat więzienia.

Za kradzież z włamaniem grozi 10 lat więzienia. W warunkach powrotu do przestępstwa kara może zostać zwiększona o połowę.