Odpowie za kradzież perfum za prawie 5 tys. zł. - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Wiadomości

Odpowie za kradzież perfum za prawie 5 tys. zł.

Data publikacji 15.09.2020

Dzięki pracy gdańskich policjantów odpowiedzialności karnej nie unikną dwaj mieszkańcy Gdańska, którzy wpadli na kradzieży perfum w jednej z gdańskich drogerii. Mężczyźni byli poszukiwani, jeden z nich odpowie za kradzież perfum za prawie 5 tys. zł.

Pod koniec minionego tygodnia policjanci z komisariatu na Przymorzu odebrali zgłoszenie, że w drogerii na terenie galerii pracownicy ochrony ujęli sprawców kradzieży perfum. Funkcjonariusze pojechali na miejsce i podczas rozmowy z pracownikami ochrony uzyskali informację, że ujęci mężczyźni ukradli perfumy o wartości prawie tys. zł. Funkcjonariusze sprawdzili dane 24 oraz 40-latka w policyjnych systemach i szybko okazało się, że obaj są poszukiwani. 40-letni gdańszczanin trafił na 4 miesiące do aresztu w celu odbycia kary pozbawienia wolności. 24-latek został przewieziony do komisariatu, gdzie usłyszał zarzuty kradzieży.

Kryminalni od kilku miesięcy pracowali nad sprawą kradzieży perfum w drogeriach. Funkcjonariusze zabezpieczyli monitoringi, dokładnie je przeanalizowali i dzięki dobremu rozpoznaniu wytypowali sprawcę oraz ustalili jego tożsamość. Policjanci zaczęli go szukać, a jego zatrzymanie było kwestią czasu. 24-latek usłyszał łącznie cztery zarzuty kradzieży perfum na kwotę prawie 5 tys. zł. Policjanci sprawdzą także, czy mężczyzna ma na swoim koncie podobne tego typu przestępstwa.

Za kradzież grozi 5 lat więzienia.