Ukradła pieniądze zebrane na wycieczkę uczniów. - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Wiadomości

Ukradła pieniądze zebrane na wycieczkę uczniów.

Data publikacji 10.09.2020

Gdańscy policjanci zatrzymali 46-letnią mieszkankę Gdańska, podejrzaną o kradzież kilkunastu tys. zł. ze szkolnego sejfu. Pieniądze to wpłaty uczniów na wycieczkę szkolną. Kobieta usłyszał zarzuty, teraz grozi 5 lat więzienia.

Policjanci z komisariatu we Wrzeszczu zostali powiadomieni przez dyrektora jednej z gdańskich szkół podstawowych, że na terenie placówki, którą zarządza, doszło do kradzieży kilkunastu tys. zł. Ukradzione pieniądze to wpłaty uczniów na szkolną wycieczkę. Dyrektor szkoły poinformował mundurowych, że z uwagi na pandemię wycieczka nie odbyła się, a pieniądze zostały zdeponowane w szkolnym sejfie.

Policjanci szczegółowo sprawdzili wszystkie zdobyte w tej sprawie informacje, przesłuchali świadków i szybko wytypowali jedną z kilku osób, które miały dostęp do szkolnego sejfu. Na podstawie zgromadzonych dowodów ustalili kobietę, która odpowiadała za kradzież pieniędzy. To pracownik z kilkuletnim stażem.

Na początku tygodnia kryminalni z komisariatu we Wrzeszczu pojechali do mieszkania 46-latki i zatrzymali ją. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu, następnego dnia usłyszała zarzuty kradzieży pieniędzy.

Kobieta usłyszała łącznie cztery zarzuty kradzieży, których dopuściła się w ciągu ostatnich kilku miesięcy. 46-latka odpowie za kradzież ze szkolnego sejfu kilkunastu tys. zł.

Za kradzież grozi 5 lat więzienia.