Wiadomości

Rozstrzygnięcie konkursu „Chwyć za rower, jedź bezpiecznie”

Data publikacji 27.07.2020

W dniach 21-22.07.2020 roku wręczono nagrody w konkursie plastycznym organizowanym przez gdański Pałac Młodzieży i Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. Celem konkursu przeznaczonego dla uczestników korzystających z oferty zajęciowej Pałacu Młodzieży, była popularyzacja przepisów ruchu drogowego i bezpiecznej jazdy na rowerze.W minionym tygodniu w Pałacu Młodzieży przy ul.Ogranej w Gdańsku wręczono nagrody laureatom konkursu plastycznego „Chwyć za rower, jedź bezpiecznie”, który zorganizowali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku oraz pracownicy Pałacu Młodzieży, a jego partnerami byli Gdański Zarząd Dróg i Zieleni oraz Referat Mobilności Aktywnej Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Założeniem konkursu, była m.in. popularyzacja zasad i przepisów ruchu drogowego, w tym zasad bezpieczeństwa podczas poruszania się rowerem.

Zadaniem dzieci, które wzięły udział w konkursie, było przelanie m.in. na papier dowolną techniką plastyczną swoich wyobrażeń na temat bezpieczeństwa rowerzystów. Konkurs adresowany był dla dzieci uczęszczających na zajęcia plastyczne do Pałacu Młodzieży. Mali artyści w wieku od 3 do 19 lat w swoich dziełach zaprezentowali różnorodne techniki plastyczne i w ciekawy sposób ukazali przygody z jazdy na „dwóch kółkach”.

Na uczestników, którzy wykazali się pomysłowością w ujęciu tematu, czekały wyjątkowe nagrody w postaci roweru, hulajnóg, kursu prawa jazdy kat. AM, a praca uhonorowana nagrodą Grand Prix, w formie plakatu upiększy gdańską przestrzeń miejską.
Do współpracy w akcję „Chwyć za rower, jedź bezpiecznie” przyłączyły się Referat Mobilności Aktywnej Urzędu Miejskiego w Gdańsku, Gdański Zarząd Dróg i Zieleni oraz OSK ELITE Nauka Jazdy Gdańsk.