Wiadomości

Okradali sklepy, "przykrywką" miał być wózek z ich dzieckiem.

Data publikacji 22.07.2020

Policjanci z Wrzeszcza zatrzymali parę, która okradała sklepy w galerii handlowej. 27- latka i jej 38- letni partner wchodzili do sklepów ze swoja 2-letnią córeczką, a ukradzione rzeczy pakowali do jej wózka. Obywatele Litwy ukradli w sumie rzeczy o wartości blisko 7 tys.zł. Zatrzymani dziś usłyszą zarzuty kradzieży, grozi im 5 lat pozbawienia wolności. Ukradzione rzeczy policjanci przekazali do sklepów.
W poniedziałek policjanci tuż po godzinie 16 otrzymali zgłoszenie, o tym, że w jednym ze sklepów pracownicy ochrony ujęli dwie osoby podejrzane o kradzież. Policjanci podczas przeprowadzanej interwencji dowiedzieli się, że 27-latka i jej 38-letni partner weszli do sklepu ze swoja dwuletnią córką siedzącą w wózku. Pracownicy ochrony obserwowali parę i zauważyli, że zapakowali odzież do wózka i wychodzą ze sklepu, nie płacąc za nią. Ochroniarze ujęli parę i zadzwonili po policjantów.


Policjanci ustalili ze w wózku 27-latka i 38-latek schowali markową odzież o wartości ponad 5,5 tys. zł. były to m.in. bluzki, kurtki, spodnie, torby. Policjanci zabezpieczoną odzież przekazali pracownikom sklepu.

Podczas pracy nad tą sprawą policjanci ustalili, że para przyjechała do sklepu autem, które zaparkowali w hali garażowej, policjanci znaleźli i przeszukali samochód Litwinów i zabezpieczyli kolejne pochodzące z kradzieży rzeczy o wartości ponad 2 tys. zł. Policjanci ustalili, w których sklepach ukradziona została odzież i powiadomili ich pracowników.


27-latka i jej partner zostali zatrzymani, ich dziecko policjanci przekazali pod opiekę pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku, którzy na czas pobytu rodziców w areszcie otoczyli je opieką.Zatrzymani dziś usłyszą zarzuty kradzieży, grozi im 5 lat pozbawienia wolności. Ukradzione rzeczy policjanci przekazali do sklepów.