Wiadomości

Pandemia trwa, policjanci przypominają. Stosujmy się do zasad i obostrzeń - wspólnie dbajmy o zdrowie wszystkich!

Data publikacji 23.06.2020

Nie zapominajmy - dla wspólnego bezpieczeństwa, wszyscy muszą przestrzegać przepisów związanych z ograniczeniem rozprzestrzeniania się COVID-19. Zniesienie części obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa nie zwalnia nikogo z przestrzegania obowiązujących nakazów. Policjanci będą kontrolować czy mieszkańcy i przyjezdni stosują się do aktualnych ograniczeń. Pamiętajmy, jeśli zlekceważymy zasady bezpieczeństwa, musimy liczyć się z wysokimi mandatami i karą administracyjną. Nie zapominajmy, wirus jest groźny, a ryzyko zarażenia wciąż wysokie.

Apelujemy o ostrożność, rozsądek i przestrzeganie obowiązujących przepisów. Pomimo poluzowania części obostrzeń, pamiętajmy, że wirus wciąż jest groźny i nie stosując się do zasad higieny i bezpieczeństwa, możemy się nim zarazić. Przed nami kolejny majowy weekend z COVID-19. Przypominamy, że wciąż obowiązują ograniczenia w przemieszczaniu - zachowanie 2-metrowej odległości od innych przechodniów oraz obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych. Nadal obowiązuje też zakaz gromadzenia się, jedzenia w restauracjach, kawiarniach i barach.

Stosowanie się do powyższych zaleceń jest każdego dnia kontrolowane przez patrole piesze i zmotoryzowane na terenie miasta. Funkcjonariusze obejmą nadzorem miejsca szczególnie uczęszczane przez mieszkańców i turystów. Osoby, które lekceważą obowiązujące obostrzenia muszą liczyć się z konsekwencjami. Poza mandatem karnym w wysokości do 500 zł, sanepid może na taką osobę nałożyć karę administracyjną w wysokości do 30 tys. złotych.

Apelujemy, dla wspólnego dobra, na co dzień wszyscy korzystajmy z maseczek, czy innych elementów odzieży, które pozwolą nam zasłonić usta i nos. Pamiętajmy, że w dalszym ciągu obowiązuje zakaz zgromadzeń, spotkań czy imprez. Wszystkie te ograniczenia i obostrzenia mają na celu ochronę życia i zdrowia. Stosując się do przepisów, zwiększamy bezpieczeństwo i zmniejszamy ryzyko zakażenia się koronawirusem. Szczegółowe informacje i aktualne przepisy można znaleźć na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus.

Apelujemy o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie zaleceń bezpieczeństwa.