Uczniowie uszyli maseczki dla gdańskich policjantów - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Wiadomości

Uczniowie uszyli maseczki dla gdańskich policjantów

Data publikacji 25.03.2020

Wczoraj policjanci z komendy miejskiej odebrali z rąk wicedyrektor SP nr 27 Anny Krause maseczki, które specjalnie dla nich uszyli uczniowie, rodzice oraz nauczyciele szkoły im. Dzieci Zjednoczonej Europy.

Na początku tygodnia  policjanci z gdańskiej komendy miejskiej odebrali telefon od dyrektora przedszkola nr. 66  Danuty Śpiewak. Podczas rozmowy usłyszeli, że powstała wspólna inicjatywa zaprzyjaźnionych placówek oświatowych oraz, że uczniowie, rodzice i nauczyciele SP nr 27 im. Dzieci Zjednoczonej Europy właśnie szyją dla nich maseczki. Do przedsięwzięcia  przyłączył się także Wydział Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku, który przekazał wolontariuszom materiał w starannie dobranym kolorze. Policjanci pojechali po maseczki już następnego dnia, odebrali  je i podziękowali wicedyrektor SP nr 27. Jak się okazało maseczki są szyte również  dla innych służb, które dbają o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców, jednak gdańscy policjanci byli na początku długiej listy instytucji, do których trafiają.

Funkcjonariusze odebrali ponad 100 sztuk maseczek, które własnoręcznie  uszyli  uczniowie szkoły ich rodzice oraz nauczyciele. Policjanci na co dzień korzystają z atestowanych środków ochrony, jednak maseczki, które dla nich uszyto są dodatkowym, cennym wsparciem, a zarazem uznaniem dla trudu ich służby.