Wiadomości

Policjanci pilotowali karetkę z pacjentem na przeszczep

Data publikacji 07.02.2020

Policjanci z ruchu drogowego w czwartek po południu pomogli załodze karetki, która przewoziła pacjenta na przeszczep. Po tym, jak w karetce zepsuły się sygnały świetlne i dźwiękowe, funkcjonariusze przeprowadzili pilotaż transportu medycznego z pacjentem, tak aby, jak najszybciej dotarł on do szpitala.

 

Wczoraj po godzinie 15:00 policjanci ruchu drogowego poprzez dyżurnego komendy miejskiej Policji otrzymali komunikat o karetce, w której zepsuły się sygnały świetlne i dźwiękowe. Transportem medycznym przewożony był pacjent na przeszczep do gdańskiego szpitala, a samochód zatrzymał się w zatorze drogowym na obwodnicy i nie miał możliwości szybkiego przejazdu.

Policjanci natychmiast podjęli decyzję o przeprowadzeniu pilotażu karetki do placówki medycznej. Radiowóz, przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, szybko i bezpiecznie poprowadził karetkę od Obwodnicy Trójmiasta do Akademii Medycznej na ul. Smoluchowskiego, w której miała odbyć się operacja ratująca życie i zdrowie.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/h8z7i2PjLX0" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>