Policjanci podsumowali zabezpieczenie 28 Finału WOŚP - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Wiadomości

Policjanci podsumowali zabezpieczenie 28 Finału WOŚP

Data publikacji 13.01.2020

28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przebiegł w Gdańsku bardzo spokojnie. Nad bezpieczeństwem wolontariuszy i uczestników imprez czuwało ponad kilkuset policjantów. Funkcjonariusze nie odnotowali żadnych poważnych incydentów związanych z kwestami.


Wczoraj odbył się 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Gdańsku nad bezpieczeństwem wolontariuszy i osób uczestniczących w imprezie czuwali policjanci ze wszystkich pionów. Praktycznie w każdym miejscu można było spotkać kwestujących wolontariuszy. Wszędzie tam byli również gdańscy policjanci, czuwając nad tym, by impreza przebiegała jak najbezpieczniej. W sumie kilkuset funkcjonariuszy patrolowało i zabezpieczało miejsca zbiórek pieniędzy i imprez towarzyszących finałowi.
Jeszcze na dzień przed imprezą policjanci z komendy miejskiej spotkali się w Europejskim Centrum Solidarności z ponad 700 wolontariuszami, którzy mieli kwestować w Gdańsku. Funkcjonariusze rozmawiali z nimi o zagrożeniach i sposobach ich unikania, a także jak należy zachowywać się w sytuacjach niebezpiecznych.

Podczas tegorocznego Finału policjanci zwracali szczególną uwagę, czy zbiórki są prowadzone przez osoby uprawnione, a także na bezpieczeństwo prowadzących kwestę dzieci. Funkcjonariusze pilnowali również porządku na imprezach oraz służyli pomocą przy konwojowaniu zebranych pieniędzy.