Wiadomości

Jeden był poszukiwany, drugi miał przy sobie blisko 200 porcji narkotyków. Obaj trafili do policyjnej celi

Data publikacji 13.01.2020

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznych ilości środków odurzających oraz jego kolegę, który poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności za m.in. kradzież z włamaniem i przestępstwo przeciwko środowisku. 27-letni mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków i decyzją sadu został aresztowany. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi 10 lat pozbawienia wolności. Do więzienia trafił również poszukiwany 20-latek, który spędzi w nim najbliższych kilka miesięcy.

Kryminalni ze Śródmieścia w miniony weekend zdobyli informacje o tym, że jeden z poszukiwanych przez nich mężczyzn może przebywać w jednym z mieszkań na gdańskim Przymorzu. Informacje policjantów potwierdziły się i w ich ręce trafił 20-letni mieszkaniec Gdańska poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości m.in. za kradzież z włamaniem oraz przestępstwa przeciwko środowisku. Podczas interwencji w mieszkaniu przebywał również 27-letni mężczyzna, przy którym kryminalni znaleźli blisko 200 porcji narkotyków, mężczyzna poukrywał je w workach i pudełkach w różnych częściach pokoju. Policjanci zabezpieczyli znalezione narkotyki i przekazali je do zbadania biegłemu.

 Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. Poszukiwany przez sądy 20-latek został przewieziony do aresztu, w którym odbędzie zasądzoną mu karę. 27-latek został doprowadzony do prokuratury i usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających, za co grozi mu 10 laty więzienia. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli od 27-latka pieniądze, które miał przy sobie.