Zatrzymani sprawcy kradzieży rozbójniczej - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Wiadomości

Zatrzymani sprawcy kradzieży rozbójniczej

Data publikacji 18.12.2019

Gdańscy policjanci zatrzymali kobietę oraz mężczyznę podejrzanych o kradzież rozbójniczą. Do zdarzenia doszło w sklepie nocnym we Wrzeszczu. Sprawcy pobili jednego z klientów, który zareagował i chciał powstrzymać złodziei. Jeszcze dziś o ich dalszym losie zadecyduje sąd. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec kwietnia policjanci z komisariatu Policji we Wrzeszczu odebrali zgłoszenie o kradzieży rozbójniczej, do której doszło w jednym z nocnych sklepów na terenie Wrzeszcza. Wówczas to kobieta oraz mężczyzna zabrali ze sklepu kilka puszek piwa i wyszli, nie płacąc za nie. Na tę sytuację zareagował inny klient, chciał ich powstrzymać i wtedy sprawcy zaczęli go szarpać i kilka razy uderzyli w twarz.

Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie, ustalili oraz przesłuchali świadków zdarzenia. Na miejscu policjanci zabezpieczyli także monitoring, który zarejestrował wizerunek sprawców. Sprawą kradzieży rozbójniczej zajęli się kryminalni z komisariatu Policji we Wrzeszczu. Policjanci zdobyli i sprawdzili wiele informacji dotyczących zdarzenia oraz sprawców. Funkcjonariusze podczas pracy nad tą sprawą wytypowali sprawców, którzy dopuścili się kradzieży rozbójniczej.

Na początku tygodnia policjanci z referatu interwencyjnego gdańskiej komendy zatrzymali wytypowane osoby - 24-letnią kobietę oraz  27-letniego mężczyznę.

Sprawcy  zostali przewiezieni do policyjnego aresztu, a następnie usłyszeli zarzut kradzieży rozbójniczej.

Za tego typu przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


 

  • Policjanci prowadzą zatrzymanego
  • Policjanci prowadzą zatrzymanych
  • Policjanci prowadzą zatrzymanych
  • Policjanci prowadzą zatrzymanych