Policjanci spotkali się z mieszkańcami - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Wiadomości

Policjanci spotkali się z mieszkańcami

Data publikacji 26.11.2019

Wczoraj gdańscy policjanci spotkali się z pracownikami Urzędu Miasta Gdańska oraz mieszkańcami miasta. Podczas debaty mundurowi rozmawiali o bezpieczeństwie w miejscu publicznym i w miejscu zamieszkania.

Na początku tygodnia funkcjonariusze z wydziału prewencji gdańskiej komendy zajmujący się profilaktyką społeczną, policjanci z komisariatu Suchanino i policyjny psycholog spotkali się podczas debaty społecznej z gdańskimi urzędnikami, oraz mieszkańcami Gdańska. Debata odbyła się w gdańskim magistracie i była kolejnym spotkaniem poświęconym bezpieczeństwu w miejscu publicznym i w miejscu zamieszkania. Podczas debaty policjanci rozmawiali także o bezpieczeństwie w miejscu pracy.

Mundurowi szczegółowo omówili wybrane przepisy z zakresu prawa karnego odnoszące się do urzędników oraz osób prywatnych. Policjanci podali wiele przykładów, w których nastąpiło zagrożenie oraz radzili jak się w takiej sytuacji zachować. Uczestnicy uzyskali odpowiedzi na wszystkie zadawane pytania.

Policyjny psycholog z Wydziału Psychologów Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku podczas swojego wystąpienia omówił i wyjaśnił zachowania agresywne osób, z jakimi można spotkać w pracy i w miejscu publicznym. To, jak nie dopuścić do eskalacji zachowania zdenerwowanego klienta, jak wyhamować jego emocje oraz w jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych osób, to tylko jeden z tematów rozmowy wczorajszej debaty.

Policjanci już planują kolejne tego typu spotkania, a jego tematyka będzie uzależniona w dużej mierze od potrzeb mieszkańców.

 


 


 

  • Policjanci na debacie z mieszkańcami Gdańska
  • Policjanci na debacie z mieszkańcami Gdańska
  • Policjanci na debacie z mieszkańcami Gdańska